Neonin penkinlämmitys?

lämmintäalle

Hakusessa on kakkospirssi ja on katseltu vuosin 2003-2005 Neonia. Mutta ihmetystä herätti, että ei ollut penkin lämmitystä. Onko niin, että niissä ei missään ole, vai onko se vain jossain tietyssä mallissa?

4

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3+7

      Eipä missään neonissa taida olla.... Itse en ainakaan ole törmännyt.
      Talvella Neoni on lämmin peli, joten tuskin sillä mitään käyttöä olisi.... Ei ainakaan minulla.

    • dffrtt345

      on kuskinlämmitys LE mallissa vm 00.esim 05 ei lämmitetttäviä peilejä,nahkapenkit-ei lämmitystä,ja harvoissa luistonestoa.perse
      tollasella jakkaralla jäätyy:)

    • 20+16

      jossain vaiheessa muistaakseni maahantuojan toimesta asenneltiin, eli ei niitä kovin runsaasti markkinoilla pyöri. Itse ajelen vm2004 lx:a, ei jakkaran lämmitystä ja onhan tuolla ihan hyvin pärjännyt. Ei ole vielä ahteri jäätynyt!

    • neonisti

      Mulla on 2003 ja ei ole penkin lämmitystä. Mutta voin rehellisesti ilman vaaleanpunaisia laseja sanoa, etten ole tarvinnut ikinä kahdesta syystä:

      - Neon lämpiää nopeasti. Ja lämpöä piisaa, joskus kun plussakelillä on lämpötilansäädin unohtunut punaiselle, niin hiki valuu otsalta.

      - Autossa on lohkolämmittimeltä sisähaara, joten käytän aina sisäpuhallinta. Suosittelen sisäpuhallinta, ellei taloyhtiö sitä kiellä.

      Yleensäkin jenkeissä jostain syystä ajovalonpesimet ja penkinlämmitys ovat aina se mikä uupuu. Noista ensimmäistä olen kaivannut, huoltiksella tuulilasin lisäksi pitää pestä aina ajovalot. Penkinlämmitystä en ole koskaan kaivannut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3415
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      104
      1720
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      212
      1333
    4. 73
      1323
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      62
      1174
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1097
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1039
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      991
    9. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      18
      863
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      847
    Aihe