Haetaan Lenkkeilytysapua, Vantaa, Myyrmäki
Tässä olisi hyvä tilaisuus saada kokemusta erilaisista koirista :) Ulkoiluttajalta edellytän vähintään 13 vuoden ikää (huskynartun kanssa mieluusti enemmän tai vahva koirakokemus) ja ehdottomasti vastuuntuntoa! Meillä on kolme koiraa, huskyuros (4kk), huskynarttu (4v) ja seropi (saku/nöffimix, 2,5v) ja tarvitsisin niille satunnaista lenkitysapua oman elämäntilanteen takia. Pientä taskurahaa voin tarvittaessa maksaa.
Huskynarttu vetää hihnassa ja ulisee muille koirille jos sille ei pistä selviä rajoja, joten sen kanssa pitää olla jämäkkä, eikä vetämistä saa sallia. On kumminkin luonteeltaan alistuva ja hieman arka ihmisiä kohtaan, joten kokemusta koirista on oltava, tuli meille vasta 3kk sitten kodinvaihtajana. Pelkää pikkulapsia, joten lenkeillä pitää olla tarkkana. Ei ole kumminkaan agressiivinen, vain arka, mutta olisi kiva jos lapsia ei lähelle päästettäisi. Huskyvaljaat löytyy myös, niiden kanssa on saanut ihan luvallisesti vetää.
Seropi on kiltti ja häslä, mutta osaa mennä kauniisti, mikäli ulkoiluttaja osaa olla jämpti sille. Tarvittaessa löytyy myös kuonopanta, jota voi käyttää jos on epävarma itsestään.
Pentu on rohkea, mutta pentumainen, eli häslä ja jotkut uudet asiat saattaa toki kummastuttaa.
Ota yhteyttä mailitse tai profiileihin, niin jutellaan lisää :)
Maili: [email protected]
Lenkkeilytysapua, vantaa
lenkkikaveri?
2
123
Vastaukset
- Auttaja ilolasta ;)
Voin auttaa jos tuot koirat jokseennkin lähemmäs ilolaa. Jos suostut lähetän viestissä tarkemmat tiedot.
- root3
Mä voin auttaa jos apu kelpaa =) Olen 27 vuotias mies ruukuntekijäntieltä myyrmäestä.Taskurahaa en tarvitse =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671252- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että338709- 51661
- 112659
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56584