Iloitseeko Ilves vääryydestä?

Aukino

Se on oikein:-)
Mutta montako ottelua tänä vuonna runkosarjassa?
TPS vähän liian kaukana valitettavasti....
Tikulla silmään Ilvespelaajia, jotka muistelevat Mestaruuksia ennen -75.
Tosiasia on että Ilveksellä on vasta yksi mestaruus, nykyisen Sm-liiga-järjestelmän aikana... Tapparalla 8 ja TPS:lla 10.
Mutta Mestisfinaali yhtä kiinnostava kuin Sm-liiga-mestaruus, se ei ole väärin.

3

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aukino

      Jos taas ryhtyy kuin juutalainen, lukemaan oikealta vasemmalle "Ilvestään" tulos tosin on,että surullinen vääryydestä liikaa....Sevil.

      Siinäpä taas valintaa. Voittaahan aina kannattaisi jos pystyisi, se vain ei ole aina mahdollista, mutta Mestis-ME-tissi-joukkueet eivät ole liian kovia voittaa vaikka ikuisesti Sm-liigan murskaavilla mammonillaan, mutta se on tylsää sekin....

    • Bussintuoma

      Kävin eilen kurussa, näin siellä 3 lasta kävelemässä mäkeä. kahdella heistä oli Ilveksen tuulipuku ja Hervannan Apteekin pikkukassi kädessä, Joten tuskin tuo Hervannan Bussintuomat Ilvesfanit mikään taru on.

      • kilves for evel!

        Kyllä vaan kannatusta löytyy ja hervantaan ollaankin perustamassa hervannan kiinalaisten toimesta ilvesperheeseen kuuluvaa uutta jengiä, Kilves !

        Jospa se nimikin tois jotain menestymismahdollisuuksia tampereen kakkosjengille vetreiden ja lahjakkaiden hervannan kiinalaisten lisäksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4193
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      224
      1678
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1420
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1120
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1062
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1019
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      959
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      939
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      919
    Aihe