Nyt voin liittyä nuoriin, koska he katsovat eteenpäin ja ymmärtävät että pakkoruotsilla ei ole tulevaisuutta. Valtakieliä opiskeltava kuten muissa Pohjoismaissa.
Ruotsi vieläkin yrittää alistaa suomalaisia koska antaa useille puolueille vaalitukea ja rahaa suomalaisten lasten ruotsitukseen.
Ruotsi vieläkin yrittää alistaa suomalaisia koska antaa useille puolueille vaalitukea ja rahaa suomalaisten lasten ruotsitukseen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen samaa mieltä kanssasi. Kävin juuri äänestämässä.
http://www.ruotsivapaaehtoiseksi.fi
Hyvä niin, miten ihmeessä suomalaiset ovat tosiaan alistuneet nöyryyttävään tilanteeseen, että Ruotsi vieläkin 300 vuoden jälkeen pystyy puuttumaan suomalaisten elämään niin paljon.
Kaksikielisyyden vuoksi Ruotsi pystyy tuomaan Suomeen helposti kaiken maailman putiikkinsa ja Ikeansa ja vie rahat ruotsalaisten hyvinvointiin.
.
http://yle.fi/uutiset/sudet_kannabis_eu_ja_pakkoruotsi_saivat_kansalaiset_laatimaan_aloitteita/6526942
.