Nouseeko

http://www.talouselama.fi/sijoittaminen/talvivaara petti lehtomaen miehen/a2155666


Oli tämä jätevesiasiantuntija Lehtomäki esittänyt asiantuntija-arviointejaan Talvivaaran toiminnasta ihan viime päivinä?
Eikö hän ole tarpeeksi jo ollut esillä Talvivaaran suhteen epäedullisessa valossa? Keskittyköön pienempiin päästöihin. Mummojen pissoihin ja sellaisiin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voiko; näkisit. Silmissä sielun väri Sinäkö Känä & Osmium 76

Äänestä

Ei tuossa ole lähteenä Lehtomäki.

Jollakin toimittajalla on intressissä kertoa että lehtomäen perheelle on tullut takkiin osakekaupassa.

Äänestä

Jyri boy perillä edes alkeista sijoitustoiminnassa.

Jokainen pässi, jopa punikkiruunat, osaavat ostaa vahingossa halvalla ja myydä kalliilla. Ahneusraja vain sotkee asiaa. Jotkut haluavat 20% voiton ja myyvät, toiset haluavat tuplata rahansa, ahneimmat eivät tyydy siihenkään.

Vain pelimiehet osaavat realisoida tappionsa. Se on kaikista vaikeinta.

Tuon lehtijutun mukaan Jyri osti neljällä, osake kävi seiitsemässä ja lähti jyrkkään laskuun ollen nyt yhdessä eurossa. Ja kaveri pitää vain kiinni osakkeistaan?

Siis täysi tumpelo.

Jokainen pelimies olisi myynyt viimeistään viidellä, odottanut tyynesti ja ostanut osakkeet euron ja kahden välillä takaisin.

Helppoa kuin heinän teko...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kurssit? kirjoitti:

http://www.talouselama.fi/sijoittaminen/talvivaara petti lehtomaen miehen/a2155666


Oli tämä jätevesiasiantuntija Lehtomäki esittänyt asiantuntija-arviointejaan Talvivaaran toiminnasta ihan viime päivinä?
Eikö hän ole tarpeeksi jo ollut esillä Talvivaaran suhteen epäedullisessa valossa? Keskittyköön pienempiin päästöihin. Mummojen pissoihin ja sellaisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu