Ja erityisesti suhteen alkuvaiheessa, kun mies ei vielä ole sydäntään menettänyt vaan niin sanotusti katsastelee tilannetta? Itse olen jousimies-nainen, ja mietin että tehoaako kaksosiin sama mikä itseeni, eli että pitäisi olla tavallaan saavuttamaton ja salaperäinen.. ettei paljasta kaikkia korttejaan/tunteitaan kerralla ja sitten vaadi tilannekatsausta. Pelkäänpä että tuohon viimeiseen sorruin, vaikka se ei luonteeni mukaista olekaan.
Sen olen ainakin ymmärtänyt että ystävyyspohjalta pitäisi edetä, kaksonen haluaa hengailla ja oppia tuntemaan toista ja kiintyä sitten pikkuhiljaa? Apu olisi totisesti tarpeen :)
Miten käsitellä kaksosmiestä?
8
2838
Vastaukset
- pistin
Ei kannata kovin salaperäiseksi ryhtyä: me kaksosmiehet emme välttämättä jaksa ruveta säätämään, jos toisen kiinnostuneisuudesta ei ole selvyyttä. Kannattaa olla oma puhelias itsensä: pidämme mielenkiintoisesti puhuvista naisista (ja pystymme kiinnostumaan melkein mistä tahansa, joten tämän ei pitäisi olla suuri ongelma ;).
Henkinen vapaus on kaksosille tärkeää, joten älä missään nimessä ala vaatia tilannekatsauksia tai muuta, mikä voisi saada miehen tuntemaan itsensä nurkkaan ajetuksi. Luulen, että meidät kaksoset saa ahdistumaan muita merkkejä helpommin.
Jouskarinaiset ovat minut onnistuneet karkoittamaan joka kerta liialla innokkuudellaan: ensin on vyörytetty ja sitten hiljennytty odottamaan vastakaikua, mikä on ainakin tälle kaksoselle aivan liian vaativaa ja rajoittavaa. (Lisättäköön vielä, että näissä tapauksissa molemminpuolinen fyysinen vetovoima on ollut huomattavaa, mikä ehkä selittää naisten intoa - ja korostaa kaksosen vapaudentarvetta.) - vaaka f
joo voi tuska ne äijät ovat rasittavia :)
hmm.. osoita että sinua kiinnostaa tutustua, mutta älä luo paineita.. älä ole heti kuin avoin kirja. jaa, ehkä tuon voisi jo yleistää kaikkiin miehiin :)) tai hei, ole sitä mitä itsekin toivot mieheltä? täällä yksi voitokas sydämensä menettänyt ääliö. hymy.
*pitää peukkuja*- neuvoja
Yritetään yhdessä kestää niitä ja voittaa niiden sydämet :D
- nonna
Pakko vastata kyynisesti että ei taida tulla mitään. Itse olen joutunut kaksi kertaa kaksosmiehen koukkuun. Pitävät koukussa mut eivät vastaa tunteisiin. Säädin toisen kanssa melkein vuoden, mut herra ei halua edelleenkään seurustella, joten päätin unohtaa koko tyypin, ihan vaan oman mielenterveyteni vuoksi! Että tämmösiä tänään...
- jarrut päälle!
Jos onnistut jollain "ihme tavalla" valloittamaan
kaksos-miehen sydämmen, on hän sinun omasi lopun
elämää.Jos sinulla on jonkin verran pitkää pinnaa,
taitoa pitää talous kunnossa,sekä kovaa ääntä,
jota tarvitaan,että kaksos-mies ymmärtää, mitä tahdot, tai tarkoitat.
Kun vauhti tuntuu usein liian kovalta, voit vä-
lillä vetää käsijarrusta, se auttaa.
Jos sinulla on aito kaksonen, niin seksihommissa
et ehdi edes vilkaisemaan miten päin sitä petillä ollaan, jos nyt yleensä sängyssä ollaan.
Kaksosen kekseliäisyys on sitä luokkaa, että
seksihommatkin onnistuvat mitä merkillisimmissä
tilanteissa.
Yksi varma juttu on se. että jos kaksos-mies on
kadoksissa jonkin aikaa, hän palaa AINA sinun
luoksesi "häntä koipien välissä" tai sitten ei.
Älä rupea utelemaan hänen menojaan,kertomukset kääntyvät aina mitä ihmeellisimpiin tapahtumiin.
Sinä olet kuitenkin se, joka johtaa "orkesteria"
.........................siinä vähän alkua.. - Vaaga
jarrut päälle! kirjoitti:
Jos onnistut jollain "ihme tavalla" valloittamaan
kaksos-miehen sydämmen, on hän sinun omasi lopun
elämää.Jos sinulla on jonkin verran pitkää pinnaa,
taitoa pitää talous kunnossa,sekä kovaa ääntä,
jota tarvitaan,että kaksos-mies ymmärtää, mitä tahdot, tai tarkoitat.
Kun vauhti tuntuu usein liian kovalta, voit vä-
lillä vetää käsijarrusta, se auttaa.
Jos sinulla on aito kaksonen, niin seksihommissa
et ehdi edes vilkaisemaan miten päin sitä petillä ollaan, jos nyt yleensä sängyssä ollaan.
Kaksosen kekseliäisyys on sitä luokkaa, että
seksihommatkin onnistuvat mitä merkillisimmissä
tilanteissa.
Yksi varma juttu on se. että jos kaksos-mies on
kadoksissa jonkin aikaa, hän palaa AINA sinun
luoksesi "häntä koipien välissä" tai sitten ei.
Älä rupea utelemaan hänen menojaan,kertomukset kääntyvät aina mitä ihmeellisimpiin tapahtumiin.
Sinä olet kuitenkin se, joka johtaa "orkesteria"
.........................siinä vähän alkua..Tapasin erään kaksosmiehen, jota en voi päästää mielestäni. Näin harkitsevana vaakana haluaisin tietää, onko odotettavissa jo vaikeuksia.. Tiedän,ettei kaksosia voi koskaan omistaa ja kaipaan itsekin vapautta, mutta saako kaksonen koskaan tarpeeksi vaa'asta? Ja mitä he todella odottavat suhteelta? Onko elämä hänen kanssaan myöntymistä syrjähyppyihin ja ainaista miellyttämistä? Tahtoisin olla vain oma itseni ja uskaltautua tämän uskomattoman viehättävän ihmisen matkaan.
- systeri
Vaaga kirjoitti:
Tapasin erään kaksosmiehen, jota en voi päästää mielestäni. Näin harkitsevana vaakana haluaisin tietää, onko odotettavissa jo vaikeuksia.. Tiedän,ettei kaksosia voi koskaan omistaa ja kaipaan itsekin vapautta, mutta saako kaksonen koskaan tarpeeksi vaa'asta? Ja mitä he todella odottavat suhteelta? Onko elämä hänen kanssaan myöntymistä syrjähyppyihin ja ainaista miellyttämistä? Tahtoisin olla vain oma itseni ja uskaltautua tämän uskomattoman viehättävän ihmisen matkaan.
ole vain oma rento itsesi. kumpikaan teistä ei varmaankaan pidä painostuksesta. hyppää kyytiin vaan. luultavasti et lakkaa yllättämästä myöskään kaksosmiestäsi. onnea matkaan.
- jousimies ( nainen )
Heippa
itse olen jousimies ja mieheni on kaksonen. liitto on hyvä ja kestänyt n. 14 vuotta. Kaksosta ei saa "sitoa" ja rehellisyyttä hän arvostaa.
Hurmaa hänet pienillä asioilla ja anna tuntea että hän on tärkeä muttei kahlittu.
terkuin jousimies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399230Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748074Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625850William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542409Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62127Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821769Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201710Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921486Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71458Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401393