Keikkakokemuksia kellään?

Tumpelo~

Tumpelo Klubilla Turussa: Aivot pihalle täräyttävä keikka.. Huh huh!!!
Ismon esiintymisfiilis ja -kunto huipussaan. Valtavaa hurmosta kesti reilut kaksi tuntia. Nyt vasta (la) pikkuhiljaa palautumassa torstai-illasta. Bändin sällien kaa turisemassa Kolon "lauteilla" keikan jälkeen! Mukavia loistavia muusikoita kaikki. Seuraavaksi Sellosali ja vielä lopuksi Tavastia

9

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kylähullu (the last)

      Tavataan Tavalla tavan takaa! Lippu on sinne hurmokseen hankittuna. Hyvä ettet settilistaa vielä paljastanut, Alangon keikat kun ovat usein täynnä yllätyksellisiäkin helmiä. Sushibaari on ainakin pullollaan hyviä keikkabiisejä.

      Viime aikoina on taas miehen tuotannosta minuun saanut kuristusotteen Siekkarin. Musaa on tullut fiilisteltyä ja katsottu Maallinen vaellus-dokumentti. Kattava dokumentti, mutta silti jäi vielä nälkä!

      "mull on aina nälkä ja koko ajan jano..."

    • lokaajakuitaM

      Hämeenlinnan Sirkuksessa näin viime perjantaina ekaa kertaa tämän rasavillin, oivan meno-orkesterin, jonka energia vaan lisääntyi keikan mittaan, sillä mitään rajaa ei tuntunut tulevan vastaan. Taitavaa ja intensiivistä soittoa sekä laulua monesta suusta.

      Ismo nautti keikasta, mutta huomautti myös eräälle rouvashenkilölle alituisista nimmaripyynnöistä, jotka kantautuivat hänen korviinsa puolentoista tunnin ajan lavan edustalta. Sanoi, että nyt vois laulaa jo aiheesta uudelleen tietyn v-biisin, joka harvinaisena herkkuna Sirkuksessa tuli kuultua. Lupasi kuitenkin tulla keikan jälkeen ovelle jakamaan sen nimmarin sitä kaihoaville.

      Lavashow oli mainio, valomies teki hyvää työtä esityksen kohottamiseksi ja saliääni hiveli selkärankaa. Mahtavan rehvakasta ja iloittelevaa musiikkia oli nautinto kuulla ja kokea.

      Kiitos Ismolle ja bändille taustajoukoille hienosta avauksesta Maailmanlopun sushibaarin tunnelmiin!

      • Jarkko T

        Kouvola, House of Rock, 2.3.Liki 2,5h kestänyt keikka. Vahvalla latauksella uudet biisit ja setissä sellaisia, joita ei ollut tullu livenä aikoihin kuultua. Uusista iski livenä erityisesti esim.Ismon yksin esittämä Naapurin saunareissu. Onpa koonnut Ismo ympärilleen todella hyvän bändin.


    • ismo fani

      Tänään sellosaliin keikalle. Muita sinne tulossa?

    • lutakon hämy

      Tänään Lutakkoon. Jee!

    • Tumpelo~

      13.3. Sellosalissa "

    • lokaajakuitaM

      Seinäjoen Rytmikorjaamolla ja hotelli Kauhavan yökerho Tiikerissä jatkui sydäntä lämmittävä retki uuden levyn ja bändin kokemiseen. Molemmat konsertit olivat upeat.

      Seinäjoella väkeä oli hienosti, mutta Kauhavalla vain muutama kymmen. Ismo kertoi, ettei ole 30 vuoteen esiintynyt näin vähälukuiselle joukolle, mutta sanoi, että nyt pidetään tällä laatujoukolla hauskaa. Ja vauhdikasta meno oli. Yleisö huuteli kommentteja, kuten 'Rauhootu, Ismo!' ja 'Pillaannu, Ismo!', joiden minä ymmärsin ilmeisesti olevan toisensa pois kumoavia kehotuksia. Hauskaa oli!

      Kiitos, Ismo karavaanin muut jäsenet, jälleen mykistävän komeista kokemuksista!

    • lokaajakuitaM

      Kiitos Ismolle ja koko karavaanille euforisen hauskasta Rovaniemen Korundin salikeikasta! Oli hienoa olla paikalla.

      Eka setti käsitti Sellosalin tapaan uuden levyn kokonaisena ja loppupuolella mentiin historian syövereihin. Bändi oli etukäteen arvellut, että klubikeikkojen keskelle buukattu salikeikka ei olisi niin vauhdikas, mutta niin vain ihmeellisesti kävi, että koko yleisö seisoi, lauloi ja tanssi suosiota osoittaen kahden ja puolen tunnin lopuksi. Mahtavaa!

      Koskettavinta oli kuulla Kurjet ja Elämä on hauras. Siinä olotila kärjistyi sydäntä kouristelevaksi kauneudeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.

      Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.
      Terveys
      312
      7272
    2. Viiimeinen viesti

      Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill
      Suhteet
      66
      2136
    3. Mikä olisi sinun ja kaivattusi

      Tarinan kertovan elokuvan nimi?
      Ikävä
      175
      1817
    4. epäonnen perjantain rikos yritys

      onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä
      Kajaani
      15
      1337
    5. Onko kaivattusi täysin vietävissä ja

      vedätettävissä?
      Ikävä
      112
      1277
    6. Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"

      Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1213
    7. Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa

      - Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 18
      Maailman menoa
      169
      1200
    8. RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.

      Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j
      Puolanka
      54
      1136
    9. Kirjoitin sinulle koska

      tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j
      Ikävä
      41
      1071
    10. Martina pääsee upeisiin häihin

      Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1009
    Aihe