Ei ole ollut kehumista Oriveden sossussakaan, mutta nyt kun kaikki menee Tampereen kautta niin toimeentulotukea saa odottaa kuukausia, kuten Tampereella tähänkin asti.
Rahojaan odottava köyhä joutuu elämään suvun/tuttavien pummilla, vipeillä ja kauppojen jätteillä. Kun ei köyhäläinen kuole parissa kuukaudessa, niin aloitetaan raskas selvitys siitä millä rahoilla köyhä on pysynyt hengissä.
Tuet tulivat lopulta, mutta miksi tämä tahallinen viivytys?
Sossu viivyttää tukia tarkoituksella ja yrittää kaikilla valheellisilla syillä saada tuet köyhiltä pois. Rahat ei ole isoja joten sillä ei haeta säästöjä. Kiusaamisen tarkoitus on henkinen väkivalta ja elämän vaikeuttaminen.
Tampere vie toimeentulon
Köyhäläinen.
5
178
Vastaukset
- VOIVOIVOIVOIVALIVALI
Koko sossu pitäisi poistaa Suomesta!
- Pehmeä Jänis
Ei sossuja voi poistaa, mistä sitten Oriveelle saataisiin asukkaita?
- häröäijjä
r kioskit voisivat ottaa sossunhommat hoitaakseen. ei se ainakaan paskemmaksi menisi.
- Pehmeä Jänis on gay
No eiköhän meitä täällä ole aikas monta joilla on ihan työ ja rahaa.
- veronmaksajaelättäjä
So?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131742Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 761303
- 541183
- 741075
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81012- 1091009
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850