Chrysler 300C kokemukset viat ja yms

Chrysler300C

Moro on tullu aateltua tommosta 300c Autoa siis sedania mutta jostain olisin muka kuullut että niissä on kauheasti vikoja eikä pääse kunnolla katsastuksesta läpi onko totta.

Kun muuten vaan olisi niin kauhean hieno auto ja yms mutta jos vikoja on paljon niin silloin jää kyllä kauppaan koko auto ja kulutus ei haittaa mitään mutta onkohan moottoreista paras se v8 Hemi ??

Kiitoksia vastauksista ja olen puhunut :)

5

1013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MB sucks

      Chrysy on sinällään mainio auto, mutta valitettavasti mersun osilla pilattu. Seuraahan mitä noista chrysyistä hajoaa, niin huomaat pian että juurikin mersun osat ovat siinä se heikoin lenkki. Tietysti mersu on syyttänyt chrysyä huonosta laadusta, mutta totuus on kuitenkin toinen, sen tietää kaikki joilla on chrysy ollut. Mulla oli chrysy 300C ja kutoskoneella, mutta korjaamolla harmittavan usein ja kalliiksihan se yhteistyö mersun kanssa näin tuli, kuitenkin mahtava auto ajaa ja varmasti sai päät kääntymään.

      • sdfghjklökjh

        Tämä muuten on täysin totta. Olen taksiautoilija ja erehdyin kolme vuotta sitten hankkimaan mersun. Auto oli heti alusta asti täysi susi. Mulla on ollut ammattikäytössä kaiken kaikkiaan 12 autoa ja neljää eri merkkiä ja mersu oli kaikista epäluotettavin ja koko ajan jostain asiasta paskana. Kun takuu päättyi lähti mersu saman tien. Perse ei olisi kestänyt päivääkään ilman takuuta.


    • md shit parts

      parempi ei norsun laatikolla,vaan 4portasella=ei ongelmia.ja kun painava niin ei oikein kestä r-tangon osat.muuten oiva peli

    • 348 & 345 CID

      Morjens! Tiedän, että tästä vastauksesta tulee kasoitttain vit**ilua, mutta voin kertoa, että olen omistanut kyseisen mallin about neljä vuotta ja ainoat viat ovat olleet raidetangonpäät ja takaripustukseen vaihdettu pusla.
      Ajo-ominaisuudet ovat mielestäni kohdallaan ja tehoakin on tarpeeksi(joo, onhan niitä nopeampiakin). Vuosimali on 2007 ja ajomäärä vähän päälle 80tkm. Mottina kyseinen 5.7 Hemi.
      Sori kirjoitusvirheet, olin muutama päivä sitten hautaamassa väkivaltaisesti kuollen 22-vuotiaan tyttäreni, joten ajatukseni ovat jossain muualla.
      Terveiset Pohjanmaalta.

    • Voyager24

      Yleisin hylky katsastuksessa seisontajarru, miksi...

      Koska harva käyttää automaatissa käsijarrua. Muistaa välil käyttää ni ei ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10944
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5230
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2433
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2133
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1701
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1544
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1241
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1176
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe