Chrysler 300C kokemukset viat ja yms

Chrysler300C

Moro on tullu aateltua tommosta 300c Autoa siis sedania mutta jostain olisin muka kuullut että niissä on kauheasti vikoja eikä pääse kunnolla katsastuksesta läpi onko totta.

Kun muuten vaan olisi niin kauhean hieno auto ja yms mutta jos vikoja on paljon niin silloin jää kyllä kauppaan koko auto ja kulutus ei haittaa mitään mutta onkohan moottoreista paras se v8 Hemi ??

Kiitoksia vastauksista ja olen puhunut :)

5

1453

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MB sucks

      Chrysy on sinällään mainio auto, mutta valitettavasti mersun osilla pilattu. Seuraahan mitä noista chrysyistä hajoaa, niin huomaat pian että juurikin mersun osat ovat siinä se heikoin lenkki. Tietysti mersu on syyttänyt chrysyä huonosta laadusta, mutta totuus on kuitenkin toinen, sen tietää kaikki joilla on chrysy ollut. Mulla oli chrysy 300C ja kutoskoneella, mutta korjaamolla harmittavan usein ja kalliiksihan se yhteistyö mersun kanssa näin tuli, kuitenkin mahtava auto ajaa ja varmasti sai päät kääntymään.

      • sdfghjklökjh

        Tämä muuten on täysin totta. Olen taksiautoilija ja erehdyin kolme vuotta sitten hankkimaan mersun. Auto oli heti alusta asti täysi susi. Mulla on ollut ammattikäytössä kaiken kaikkiaan 12 autoa ja neljää eri merkkiä ja mersu oli kaikista epäluotettavin ja koko ajan jostain asiasta paskana. Kun takuu päättyi lähti mersu saman tien. Perse ei olisi kestänyt päivääkään ilman takuuta.


    • md shit parts

      parempi ei norsun laatikolla,vaan 4portasella=ei ongelmia.ja kun painava niin ei oikein kestä r-tangon osat.muuten oiva peli

    • 348 & 345 CID

      Morjens! Tiedän, että tästä vastauksesta tulee kasoitttain vit**ilua, mutta voin kertoa, että olen omistanut kyseisen mallin about neljä vuotta ja ainoat viat ovat olleet raidetangonpäät ja takaripustukseen vaihdettu pusla.
      Ajo-ominaisuudet ovat mielestäni kohdallaan ja tehoakin on tarpeeksi(joo, onhan niitä nopeampiakin). Vuosimali on 2007 ja ajomäärä vähän päälle 80tkm. Mottina kyseinen 5.7 Hemi.
      Sori kirjoitusvirheet, olin muutama päivä sitten hautaamassa väkivaltaisesti kuollen 22-vuotiaan tyttäreni, joten ajatukseni ovat jossain muualla.
      Terveiset Pohjanmaalta.

    • Voyager24

      Yleisin hylky katsastuksessa seisontajarru, miksi...

      Koska harva käyttää automaatissa käsijarrua. Muistaa välil käyttää ni ei ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      54
      1017
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      1004
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      852
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      135
      802
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      121
      786
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      54
      764
    7. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      656
    8. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      24
      654
    9. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      50
      638
    10. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    11. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      607
    12. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      578
    13. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      570
    14. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      13
      560
    15. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      72
      558
    16. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      555
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      47
      548
    18. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      120
      536
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      47
      515
    20. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      512
    Aihe