On se vaan kiva maksaa YLE-veroa. Varsinkin jos ei ole kiinnostunut urheilusta.
Tänä viikonloppuna TV 2 näytti 22 tuntia urheilua.
Tänä viikonloppuna TV 2 näytti 22 tuntia urheilua.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ylen tehtävänä on palvella MYÖS urheilusta kiinnostuneita piste!
Veronmaksajan tehtävänä ei ole tukea penkkiurheilua. Piste.
Eihän Yle tee ohjelmia urheilusta ja liikunnasta kiinnostuneelle vaan ohjelmat on pääasiassa urheilukilpailuja.
Tavalliselle ihmiselle hyödyttömät ohjelmat pitäisi siirtää omalle kanavalleen ja maksakoon ne jotka niitä haluaa katsoa.
"Tavalliselle ihmiselle hyödyttömät ohjelmat pitäisi siirtää omalle kanavalleen ja maksakoon ne jotka niitä haluaa katsoa. "
Sille kanavalle menisi sitten suurin osa tv-ohjelmista. Ei niistä juuri mistään ole tavalliselle katsojalle mitään hyötyä. Ei edes uutisista, kuin satunnaisesti.
Pitääkö urheiluihmisille pyhittää koko Ylen kanava? Toki urheilu kuuluu asiaan, mutta liika on liikaa. Onhan niitä kaupallisia urheilukanavia jo aivan riittämiin, joita voi seurata, ketkä urheilusta pitävät......
Hanki telkkari missä näkyy toinenkin kanava.
Lakatkaa valittamasta ja kääntäkää vaikka toiselle kanavalle siksi aikaa kun sitä urheilua tulee jos ei kerran urheilu kiinnosta!
Sinun pitää varmaan kokeilla jotain Ylen kolmesta muusta kanavasta. Lisäksi on ehkä mahdollista löytää sellainen kaupallinenkin kanava, josta ei tule urheilua.
Näinhän se menee...
Sivistyneet ihmiset joutuvat "kokeilemaan", josko joltain kanavalta tulisi älykästä ohjelmaa.
Kun taas pölvästien ei tarvitse muuta kuin avata televisio, niin takuuvarmasti saavat heille sopivaa ohjelmaa. Tosi-tv:tä, väkivaltaviihdettä ja urheilun pilipalikisoja.
Toisinaan ohjelmatkin pettävät. Nytkin pitäisi tulla asiallista analyysia onnellisuudesta, mutta Sofi Oksanenhan siellä onkin huispaamassa.
"Sivistyneet ihmiset joutuvat "kokeilemaan", josko joltain kanavalta tulisi .."
Jotkut viisammat katsovat ohjelmatiedoista.
Tänään parhaaseen katseluaikaan Sulkapallon Finnish Open! Aaah! Kiitos TV2!
Viime vuonnahan miesten kaksinpelin voitti Rajiv Ouseph, kuten kaikki elävästi muistamme.