kommunismin käytännöstä.
Todella pahaa henkistä väkivaltaa.
Palstalla ei saa puhua totuuksia
12
73
Vastaukset
- Ja höpsis..
Et vaan tajua.
"Palstan vakihäirikön äly ei millään riitä asiallisten käytöstapojen oppimiseen, näkeehän sen selvästi jo kyseisen häirikön typeristä ja vajaaälyisen tuotoksilta vaikuttavista kirjoituksista ja toistoavauksista."
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11295852/#comment-60320424
"On niin, että avaaja ei hallitse edes oikean palstan valintaa saati sitten asiallisen avauksen tekemistä..."
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11325379/#comment-60415943- Avaaja..
Ja palstan vakihäirikkö on selvästi liian tyhmä tälle palstalle, valitettavasti se ei itse tajua asiaa ja tyhmyyttään, asia joka on tutkittu, avaajasta näkyy olevan kuvakin tuolla uutisessa jossa asiasta kerrotaan.
"Laboratoriotutkimuksissa on selvinnyt se karu asia, että tyhmät ihmiset eivät tajua olevansa tyhmiä."
http://www.iskelma.fi/uutiset/viihde/tyhma-on-liian-tyhma-tajutakseen-olevansa-tyhma/2/2875?m=04
Palstan hymiöitä peelon tavoin viljelevän vakihäirikön huumorikin näky olevan tutkittu samalla:
" Samanlaisia tuloksia on saatu myös huumorintajututkimuksissa. Vaikka ihmiseltä puuttuisi huumorintaju kokonaan, luulee hän olevansa keskimääräistä huumorintajuisempi. "
Eli palstaa häiriköivä idiotti ei edes tajua olevansa tyhmä, ongelma tietysti hänen kohdallaan on parantumaton, tyhmyydestä kun ei voi parantua, tyhmä ei ymmärrä olevansa tyhmä. - Kävihän se
Avaaja.. kirjoitti:
Ja palstan vakihäirikkö on selvästi liian tyhmä tälle palstalle, valitettavasti se ei itse tajua asiaa ja tyhmyyttään, asia joka on tutkittu, avaajasta näkyy olevan kuvakin tuolla uutisessa jossa asiasta kerrotaan.
"Laboratoriotutkimuksissa on selvinnyt se karu asia, että tyhmät ihmiset eivät tajua olevansa tyhmiä."
http://www.iskelma.fi/uutiset/viihde/tyhma-on-liian-tyhma-tajutakseen-olevansa-tyhma/2/2875?m=04
Palstan hymiöitä peelon tavoin viljelevän vakihäirikön huumorikin näky olevan tutkittu samalla:
" Samanlaisia tuloksia on saatu myös huumorintajututkimuksissa. Vaikka ihmiseltä puuttuisi huumorintaju kokonaan, luulee hän olevansa keskimääräistä huumorintajuisempi. "
Eli palstaa häiriköivä idiotti ei edes tajua olevansa tyhmä, ongelma tietysti hänen kohdallaan on parantumaton, tyhmyydestä kun ei voi parantua, tyhmä ei ymmärrä olevansa tyhmä.häirikkö idioottitason avaustensa kanssa maailmanmenoa-palstallakin, ei ne pitäneet siitä sielläkään, vaan sen viestit poistettiin sieltäkin. Se on yksinkertaisesti liian tyhmä jopa näille palstoille. Ehkä sen kannattaisi mennä kokeilemaan tuonne:
"Aloittelevat keskustelijat
Tällä palstalla voit kokeilla viestien kirjoittamista Suomi24:n keskusteluihin. "
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3244
- Olet oikeassa !!!
Kommunismin ja totuuden välillä on antagonistinen ristiriita, joten ne eivät voi koskaan esiintyä yhtä aikaa samassa paikassa.
Antagonistinen;
http://suomisanakirja.fi/antagonistinen- Äläpuhupaskaa.
Antagonismia ei ole muualla kuin sinun päässäsi, ja mahdollisesti nälkään kuolleissa tovereissa, ple.
Toveri K J u.
heheh.
Ainakin minun totuuteni tai mielipiteeni ovat täällä säilyneet joten vika taitaa olla siinä mitä kuvittelet totuudeksi.
Koska et osaa käyttää rekisteröityä nikkiä on vaikeaa sanoa puhutko pelkkä palturia vai onko sinulla aihetta valitukseen.
Kyse voi olla myös siitä miten sen totuuden esität, jos siinä on paljon v- ja r- sanoja tai muuta kieltä jota sivistyneet eivät käytä niin sekin voi olla syynä sinun mahdolliseen diskaukseesi.- hellanlettussentään.
voi pirskatti ku kenkuttaa... koitappa sinä pikkuaivoinen narsisti pitää tur... kiinni, kun et oikeasti ymmärrä yhtään mitään mistään ihan ollenkaan...
hellanlettussentään. kirjoitti:
voi pirskatti ku kenkuttaa... koitappa sinä pikkuaivoinen narsisti pitää tur... kiinni, kun et oikeasti ymmärrä yhtään mitään mistään ihan ollenkaan...
Kuten huomaat, tollojenkin on hyvä huutaa puskasta koska ei edes teoriassa joudu vastuuseen aivopieruistaan kuten vakinikin käyttäjät. Sinuna olisin hieman perustellut mutta se lienee turhaa odotusta sinun kohdallasi. Krapula lienee taudin seuraava oire, joko henkinen tai fyysinen.
- Pukkaako naurua:))))
KOMULIT VIHAAVAT TOTUUTTA.
Sillä kun totuus tulee esiin, silloin komuli lähtee hevonvitunhelvettiin.
Sen vuoksi tämänkin palstan 'sheriffi' on perceestä ja pelkää totuutta kuin ruttoa.
"Komuli" on kansankielessä melkein synonyymi "elinkelvottomalle".
Muistamme hyvin vielä tilanteen kun sato oli ollut huono NL:ssa, johtuen työtekijöiden laiskuudesta ja siitä että komulit varastivat vähänkin sadon itselleen. Silloin keskuskomitea jyrähti "Imperialistit tuhosivat suuren isänmaamme viljasadon".
Pukkaako naurua:)))) Pukkaa :)))))))))))))) - Huomaatteko..
rakkaat ystävät, myös Niuvassa on nykyään pääsiäisloma. Lieneekö lääkkeet jo niin kehittyneitä, että nuo ihan todella kamalan raskaatkin tapaukset pääsevät turvallisesti lomalle.
Tiede on ihmeellinen asia :))))))))))))
Käy silti sääliksi tuota Einaria, koko elämänsä kuitenkin joutuu viettää lakanoissa ja lääkkeissä....- koita kestää apina
Vaikka sinulle pelkästään aina vain v*ttuillaan ja sinua pilkataan ja sinulle nauretaan aina ihan päin naamaa apina.:)))
- Naurua pukkaa:))))))
Hullu ponnarihomoelätti iski jälleen:)))))))))))))))))))
Ja kuten Mainilassakin, osui vain itseensä :)))))))))))))))))
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857