Alkaako taas sama rumba ku aiemminkin..... Mistä näitä aina löytyy?
Susanna antaa anteeksi?
eiootottaaaaaaa
8202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Naista saa hakata ja melkein tappaa ja tämä antaa anteeksi ja haluaa takaisin, mutta oleppa naiselle reilu ja mukava, niin kenkää tulee koska olet nahjus.
Aina on hyvä jos avioliitossakin yritettäisiin pitkälti,niin moni lyö ihan höpön höpöistä hnaskat tiskiin ja riidellään ihan turhista. Pitäisi tajuta jo liittoon mentyä että -niin ylä kuin alamäissä-
Mutta joskus on raja vedettävä. Joillekin vain sopii poikuusmiehuus ja vanhapiika elämä. Niin näemmä masallekin. Ottaisi irtonumeroa kun tekkee milei ja antaisi akkojen olla muuten. Hänellä ei ole hyvä kenenkään kanssa pitemmän päälle.
Jos joku akka tahtoo hänet, niin mieluiten olisi sellainen kuin kari-tapion vaimo, se antoi olla miehensä sellainen kuin se on ja niillä oli ulkopuolisista suhteista huolimatta elämää suurempi rakaustarina.
Joskus pitää antaa tyypin juoda jos tahtoo. jos niinkuin sillai ryyppää ettei tuota toisille pahaa ja talous mene kuralle.
Joskus ei sitä alkoholismia tarvitse kitkeä toisten väkisin pois, jos athtoo raitistua ...se lähtee siitä tyypistä itsestään.
Matillakin muija muutti jopa tukkatyyliä, matti ei ollut oma itsensä jotenkin, vaikka ei olisi staili, niin ihmisen pitää viihtyä omassa uudesssakin lookissa.
Itse olisin sitä mieltä että eivät menisi enää yhteen. Hetken rauha,, kohta taas sama rumba. Niin tuttu kaava, mutta arvatenkin kohta taas ollaan lällyn lälly. Puoli vuotta vuosi ,voi tilanne olla vielä pahempi,
Läheisriippuvaisuttako, aina sillä matilla pitää olla heti joku ämmä kainalossa, ihmisen pitäisi osata elää yksin itsensä kanssa. Jotain on syvällä mätää,mutta minkäs ihminen sairaudelleen voi noin vain.
Naiset ovat tyhmiä, siitähän tässä on kysymys.
Siideri analysoi ihmissuhteita....
hnaskat tiskiin
Susanna kirottu kontrolloija, joka yrittää hallita Matin persoonaa. Miksi Matti ei muka saisi ottaa kuppia? Typerää rajoittamista!!!!
Ei miestä saa vangita, varsinkaan entistä mäkihyppääjää, ei missään nimessä.
Sama vanha rumba jatkuu... Seuraava "dedlaini on kesällä, uskon että Susanna tekee vielä tuttavuutta nyrkin kanssa.
Siis KAINO yrittää ja yrittää..ei Masa muutu.