Melodikot top5

Dhommi´´

Listasta ei juuri voi kiistellä

1. Mozart
2. Bach
3. Schubert
4. Tchaikovsky
5. Händel

11

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oscar Hammerstein

      Parhaat melodikot satunnaisessa järjestyksessä:

      P.McCartney-J.Lennon
      P.Simon
      Jagger-Richard tai Goffin-King tai Lamont Dozier-Brian Holland-Eddie Holland tai Leiber-Stoller tai Richard Rodgers
      T.Kärki
      G.Malmsten

      dhönnin lista jostain ennenmuinoin eläneistä feodaaliherrojen musikkihuotrista:
      1. Mozart. Joo, sijoittuisi jonnekkin sijoille 6-10.
      2. Bach. Joo, sijottuisi jonnekkin sijoille 6-10.
      3. Schubert. Pelkkä nimi, yhden tai kahden hitin mies. Ei kuulu edes Top 20:neen.
      4. Tchaikovsky. Pjotr, no hän ois pärjänny Mozin ja isi-Bachin ohella tosimusiikissakin eli rokissa, sijoittuisi jonnekkin sijoille 6 - 15.
      5. Händel. Pelkkä nimi, ei kuulu edes Top 20:een.

    • FACTAA MULPERO

      Chopin syrjäyttää Bachin suurempana melodikkona.

    • PAsTAA MULPER go

      Simon syrjäyttää Chopinin suurempana melodikkona.

    • Harrison K.

      Tekikö tää popula muka parempaa Beatles-musiikkia kuin Beatles itse?!?!?!

      > 1. Mozart
      2. Bach
      3. Schubert
      4. Tchaikovsky
      5. Händel

      Kirjoita aiheesta tieteellinen julkaisu. Pistä lisäbulletiini aiheesta "Love Me Do ei ole sinfonia".

      Jumalaut mikä pösilö.

    • punanaama

      Paraat melotikot :

      1. Jagger Richards
      1. J.C.Fogerty
      1. Springsteen
      1. Holder/Lea
      1. B.Wilson

      Taidakkos enempää sanoakaan? Menikö jo jauhot suuhuun hihhulillakin??

      • 9+19

        Dorka


    • Eläköön riitasoinnut
      • Klasu Järviklasu

        Hyvä biisi ja varsinkin b-osan kontrapunkti oli kaikessa loistokkuudessaan tosi svengaava. Sen kudoksessa oli sitä fjongaa, jota musassa tarvitaan. Biisi ei ollut ihan niin sointurikas kuin odotin ja soolokin oli tynkä, mutta sen intensiteetti oli häkellyttävän avoin ja rapsakka. Tätä ois kiva tanssia.


      • otaha hömpsyt
        Klasu Järviklasu kirjoitti:

        Hyvä biisi ja varsinkin b-osan kontrapunkti oli kaikessa loistokkuudessaan tosi svengaava. Sen kudoksessa oli sitä fjongaa, jota musassa tarvitaan. Biisi ei ollut ihan niin sointurikas kuin odotin ja soolokin oli tynkä, mutta sen intensiteetti oli häkellyttävän avoin ja rapsakka. Tätä ois kiva tanssia.

        Dorka mikä dorka.


      • Klasu Järviklasu
        otaha hömpsyt kirjoitti:

        Dorka mikä dorka.

        Kapellimestari olisi voinut korostaa biisin nintendoa, jolloin fraktuuri olisi noussut struktuurin edelle tai jopa sen yli. Silloin olisi saanut vaikutelman, että viipyilevän klonk-sävelen sijaan tarjolla onkin tymäkkä ja nopea buzolee.

        Biisin parasta antia on kakkososan 4/4-tahdin omaava ossobucomainen kevennys, joka vetää vertoja Meetvurstzartin Show me your bottocks -tulkinnalle. Sen vaginaalinen tulento on aivan omaa luokkaansa ja luultavasti tässä on pyritty samaan eli helmeilevän ekstaattiseen eksenssiiviin.


    • popeda

      Miljoonat ja miljoonat ihmiset on sen osoittanu, että se on kriteeri no 1. Sillä jos muutama kuuntelee nykyklassista tai muuta vastaavaa epämusaa ei ole mitään merkitystä.

      Tyhmä oli tosiaan kysymyksesi ja kertoo aika paljon kyllä kysyjästä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1320
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      853
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      846
    Aihe