Voisiko joku neuvoa kuinka imdb palvelu toimii ja miten pystyn katselemaan tv-ohjelmia tai elokuvia? Täytyykö olla pro versio?
kuinka käyttää imdbtä?
5
7199
Vastaukset
- 283282
IMDB on tietokanta, ei elokuvien katselupaikka. Onhan siellä trailereita katsottavana, mutta en muista siellä täysi-pitkiä elokuvia nähneeni.
Pro-puoli on käsittääkseni tarkoitettu elokuvan ammattilaisille, eli näyttelijöille, tuottajille, ym. elokuvan tekijöille, jotka sitä kautta saavat kontaktia toisiinsa mikäli olen oikein ymmärtänyt? - bfdhgdkj
On siellä trailereiden lisäksi täyspitkiäkin leffoja (tai ainakin kokonaisia lyhytelokuvia). Niiden katseluun ei tarvita Pro-versiota. Sen kun klikkaa vaan "Full video" -kohtaa leffan oman IMDb-sivun ylälaidassa. Useimmat katsottavissa olevat leffat ovat kyllä tuntemattomia indietuotantoja, mutta mikäs siinä jos sellainen kiinnostaa.
Listaa: http://www.imdb.com/features/video/browse/film/ - Jokuuuu ?
samaa mietin
- Anonyymi
Niinpä?
- Anonyymi
Amazon Prime Videosta löytyy IMDB-kanava, jossa katselu onnistuu, tosin mainosten kera.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688