Millaisia ovat Kuopion raviradan lounasravit? Onko lounas siellä ravintolassa vai miten järjestetty? Hinta 10 e on pienen sorttinen eli taitaa olla melko vaatimaton lounas kyseessä? Entä millainen muutoin tapahtumana? Voitteko suositella tätä tai jotain muuta tekemistä aikuisporukalle joka piipahtaa päiväksi Kuopioon?
Kuopion lounasravit?
mitä tekemistä
1164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kuopion raviradalla on katsomo jossa on A-oikeuksin varustettu ravintola, ja tuo lounas tarjotaan siellä. Ravintolasta on hyvät näkymät raviradalle. En tiedä minkälaista ruokaa siellä on, en ole itse koskaan lounasta siellä syönyt, mutta olen käsittänyt että ihan hyvä peruslounas siellä on. Hinnan perusteella pitäisi olla ihan kunnollinen lounas, sillä yleensähän lounas maksaa 7-14 euroa useimmissa paikoissa. Jos olette ravi-ihmisiä niin tottakai lounasraveihin kannattaa mennä, tai jos raveihin haluatte tutustua.
Ihan tavalliset lounasravithan nämä ovat. Ei mitään suurta yleisöryntäystä, sillä osa pelaajista pelaa pelejä kioskien toto-pisteissä eikä vaivaudu radalle asti. Mukavahan siellä on ravintolassa istua ja katsella raveja, hyvässä seurassa varsinkin.
Mutta jos ravit eivät ole teidän juttu, niin kannattaa suunnata jonnekin muualle. Jos ruoka on kiinnostavampaa kuin ravit, niin hintavamman (24,50 euroa) lounaan voi nauttia Puijon tornissa kauniita maisemia ihaillen. Myös Ravintola Os tarjoaa maittavan lounaan Kuopion keskustassa.