Onko kukaan käyny tuolla? saako sinne viiä omia eväitä vai onko pakko ostaa vesikin niitten omasta kaupasta/minibaarista?
onko kokemuksia alanyasta hotelli sultan keykubat suite?
kalleena1
4228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Turkissa on yleinen sääntö, ettei hotellihuoneeseen saa viedä hoteliin ulkopuolelta hankittuja juomia yms.
mikäli haluaa ostella juomia tai syömisiä muualta, kannattaa mennä huoneisto-hotelliin. Sääntö koskee koko maata, ja sitä valvotaan tai ei valvota :))
Ihan asiallinen hotelli, ok sijainti. Turkkilaisesta apteekista saa ilman reseptiä myös astmalääkkeitä. Turkissahan ei sellaista pikku hometta katsota edes virheeksi tai huomauttamisen aiheeksi.
Oltiin pari vuotta sitten, hotelli oli juuri avattu. Nimi oli silloin Albatros beach hotel.
Kahden viikon matka ja kaikki oli uutta. Oli kiva kun oli kaksi huonetta käytössä. Tosi iso jääkaappi mihin sai juomat ja eväätkin, jos niin halusi. Paikka oli just avattu toukokuussa ja loman loppuvaiheessa alkoi tulla kaikenlaisia ohjeita seinille teipattuna. Ei siellä kasseja tutkittu joten saihan sinne kämpille viedä mitä halusi. Ranta kadun toisella puolella ja bussipysäkki hotellin edessä. Ihan oli ok hotelli voisin mennä toistekin.
Respassa viime syksynä kusetuksen makua... Koskaan ei ollu antaa vaihtorahaa, joten laittoivat "piikkiin", vikana päivänä sit koittivat rahastaa sellasesta mitä et ollu ees velkaa ja olit ne hoitanu jo. Ranta aivan kökkö kivikko. Ei enää ikinä ko. Hotlaan.