suklaa nougat jäätelö

Onhan tää tosi hyvää. Aion syödä koko litran yksinään, maistuis varmaan sullekkin.
141157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Minun suosikkini on kyllä mansikka, mutta kiitos tarjouksesta.

Litran syömisessä ei sinällään ole mitään ihmeellistä. Silloin kun ei ollut pakastinta niin se oli aina kerta-annos. Jotkut väittävät että se lihottaa, mutta silloin BMI oli 19,38. Nyt se on 26, eikä ihan kaikki ole lihaksia. Pitäisi kyllä mennä lenkille eikä istua täällä...

Äänestä

Tuskin yks litra näkyy missään. Jos joka päivä syö litran niin se alkaa jo näkymään.
Itse syön ehkä kerran kuussa jäätelöö ja sit seuraavana päivänä on kauhee morkkis ja pakko mennä salille kun luulen et lihon vaikka tietää että ei yks litra näy missään.

Äänestä

Ei maistuisi. En syö valkoista sokeria missään muodossa ja hyvin vähän teollista ruokaa muutenkaan. Oma iltaherkkuni oli avokadoa ripauksella limeä.

Äänestä
  • No sä taidatkin syödä sitten terveellisesti. Kai sä muistat palkita itsesi aika ajoin terveellisellä raakasuklaalla? :)

    Äänestä

Litra Pingviini-suklaanougatjäätelöä painaa 522 grammaa ja sisältää 1200 kcal. Siitä 73 grammaa on puhdasta rasvaa ja yli 120 grammaa höttöhiilareita. Proteiinia ei ole nimeksikään, vitamiineista ja hivennäisaineista puhumattakaan. Sen sijaan tuotteessa on väri- ja lisäaineita mutta ei esimerkiksi suklaata (vain marginaalinen määrä kaakaojauhetta) ja pähkinöistäkin siinä on oikeasti vain noin 1 % mantelia.

Hyi helvata.

Äänestä
  • Ei takuulla maistu "hyi helvatalle", vaikkei ravintoarvoja olekaan. Ei se kerta tapa. Eikä itse asiassa edes parikaan kertaa.

    Äänestä

  • Kyllä kai suurin osa tietää, että olis olemassa pilvin pimein terveellisempiä herkkuja, mutta usein on vaikea vastustaa kun tekee mieli jotain tiettyä.

    Itsekin olen tosi terveystietoinen, ennen meni liiallisuuksiin asti omalla kohdalla..olen onnellisempi näin, kun en ole enää niin hirveän tarkka, mutta ihan sopivasti mielestäni.

    Äänestä

No varmasti maistuisikin, kiitti vain, itsellä kun ei ole kuin jäätä pakastimessa..

Äänestä

1200 kcal lähtee yhellä salikerralla pois joten ei tunnu missään

Äänestä

Kerran se vaan kirpaisee. Ongelma siitä tulee - kuten alkoholinkin
kanssa - sitten kun sitä pitää juntata ääntä kohti päivittäin tai
ainakin useampina päivinä viikossa.
Satsi parin viikon välein ei vielä eri reikää tee.

Wiinan jätin, jätskiä en.

Äänestä

Mansikka-Suklaanougat-laktritsi jäätelöt, namnam. Kesällä harrastelin jäätelösessioita, että ostin jokaista litran. Sitten jokaista siivutin astiaan ja nautiskelin. 3L jäätelöä hupeni helposti 2 päivässä.

En voi oikein sano mikä näistä olisi parasta, sillä riippuu päivästä.

Ah...tylyä miettiä jäätelöiden herkkumakuja, kun edessä on juuri kohtuullisen puiseva aamupuuro. Suu odottaa jäätelöä - saakin ravitsevaa puuroa :D

Äänestä

pigviini toffee oli pettymys, minusta toffeen pitää
ryöpsähtää , eikä olla tasaisesti, jos ymmärrät
mitä tarkoitan

Äänestä

Pingviini nougat jäätelö on nykyään tosi huonoa eikä muistuta kunnon nougattia ollenkaan

Äänestä

..sorbetti maistus mut mä teinkin mustaherukkajäädykkeen.. maistuis varmaan muillekki..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinäinen. kirjoitti:

Onhan tää tosi hyvää. Aion syödä koko litran yksinään, maistuis varmaan sullekkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu