Eli siis olen kohta 17vuotta täyttävä teini äiti jolla on alle 2kk ikäinen ihana ppoika. Ongelma on että lapsen isän kanssa seurustelen mutta hän käy minun ja pojan luona noin kerran viikossa, korkeintaan kaksi. Silloinkin hän katsoo telkkaria tai pelaa puhelimella. Poikaa pitää sylissä mutta ei oikeastaan kommuniko pojan kanssa.
Synnytyksestä on siis alle 7vk ja noin viikko synnytyksen jälkeen (synnytys kesti yli kaksivuorokautta) alko huono kohtelu ja harvoin käyminen. olen jo saannut kuulla kuinka mahani on vesisänk y ja kuinka minun ei pitäisi syödä kun ei hänkää syö jne. hän kutsuu/antaa luvan vanhemmilleen tulla kotiini ilman minun lupaa. (Anoppi vielä yritti kiristää uhkailla ja lahjoa aborttiin ja käännyttää vanhempani pakottamaan minut siihen)
Eli siis , alan olla masentunut poikaystäväni takia ja aina kun riitelen hänen kanssa/hän haukkuu minut, minusta tulee apaattinen enkä reakoi lapseen. Oletteko yksin huoltajia? miten sujunut? onko kukaan vastaava sukupuoltaoleva kiinnostanut vai "estääkö" lapsi?
Teiniäidit, oletteko yksin?
teiniäiti-96
2
186
Vastaukset 2
- Aika parantaa
Onko lapsen isä saman ikäinen kuin sinä? Totta hitossa se masentaa, kun pitää ottaa aikaihmisen vastuuta pienestä lapsesta hyvin nuorena! Kolmekymppisellekin voi lapsen suunniteltukin syntymä on vaikea paikka. Siinä ensimmäisen kerran kunnolla ymmärtää, että oma itsekäs elämä on jäänyt taakse ja tulevaisuudessa pitää aina ensin ajatella lasta, sitten vasta itseä/puolisoa.
- Nadinetta
Olen 17 v yksivuotiaan pojan äiti ja olen yksin.Lapsi asuu isänsä (18 v) kanssa ja viettää luonani joka toisen viikonlopun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031023Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137794Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197730Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!29666- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530