Olen aikoinaan jättänyt lapseni isän hänen alkoholin käyttönsä vuoksi. Olen sen jälkeen mennyt naimisiin ja olen uuden mieheni kanssa onnellinen. Myös lapseni pitää uudesta isästä.
Nyt ex mieheni uusin tyttöystävä on alkanut minua haukkumaan täysin keksityistä asioista. Olen muka aikoinaan tahallisesti yksin hankkiutunut raskaaksi ja minulla on vaihtuvia miehiä ja en hoida lastani.
Olen nykyisen mieheni kanssa tosiaan naimisissa ja ollaan lapseni hoidettu kahden. En ikimaailmassa hankkiutuisi raskaaksi.
Miksi ex miehen pitää keksiä minusta mitä ihmeellisempiä tarinoita kun ollaan erottu jo 3 vuotta sitten ja asiat ovat minulla ja lapsella hyvin?
Huolehdin kaikki lapseni ostot ja harrastukset ja pääosin hänen hoitamisensa. Lapseni voi erittäin hyvin ja teen kaikkeni hänen vuokseen. Nykyinen mieheni rakastaa lastani ja huolehtii myös meistä. Hän ei juo ja elää upeana esimerkkinä miehestä.
Mikä saa isän valehtelemaan lapsensa äidistä ja hänen tyttöystävänsä minua haukkumaan? En halua naisen kanssa olla tekemisissä ja hänellekin näyttää alkoholi maistuvan. Miksi ex ei ajattele lapsensa parasta ja anna meidän elää vaikka täysin ilman heitä.
kertokaa kiltit isät miksi?
äiti ihmeissään
2
293
Vastaukset
- Perisynti
Se on se katkeruus. Kun itsellä ei mene hyvin, ei saa kellään muullakaan mennä.
- ap...
Luulisi kuitenkin, että omaa lasta ei kadehdita, vaan ollaan onnellisia, kun hänestä huolehditaan hyvin. Jos itse en kykenisi lapsestani huolehtimaan, niin olisin todella kiitollinen sille, joka huolehtii. Lapsen hyvinvointi menee kaiken edelle näin äitinä. Luulin että isäkin ajattelisi näin.
Jos itse
voi tuottaa jopa vahinkoa lapselleen, niin eikö edes perus evoluutiovaisto halua että oma jälkeläinen säilyy hyvinvoivana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1938848
- 114708
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523740Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043106Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952752Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62528Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121838- 441485
Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131379Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos681322