Puhdasta faktaa Citroenin heikosta laadusta

Citroen on tilastollisesti huonoimpia autoja, joten repikääpä siitä! ;D

www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/katsastustilasto pahimmat pommit tulevat ranskasta/201303379867
9247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mersu E sarjan olikin yllätys heti citröen c5 jälkeen ja kysesistä autoa pidetään teiden kuninkaana ja kestävänä.

Yllätys oli kyllä pösö ja sitikka molemmat huonoimpia,noiden kolmen merkin arvo koki suuren kolauksen ja laskettaa kysyntää ja jälleen myynti arvoa entisestään.

En ole tojo mies en arvosta tippaakkaan kivirekejä.En suostu edes kyytiin kivirekiin ,ei kestä selkä sellaista röykytystä.

Äänestä

Se siitä luvatusta laadusta mitä citroenin uusi pomo lupasi. Ranskalaisilla ei ole muuta suurta kuin suu.

Äänestä

Katsastustilastot eivät kerro auton laadusta mitään. Esimerkiksi VAG:n tyyppiviat (DSG vaihteistot ja TSi:n jakoketjut ) eivät näy tilastoissa, vaikka ovat todellisuutta.

Äänestä

Aikaisemmin olin laittamassa citroenia mutta onneksi tulin järkiini. Muutamilla tuttavillani oli ollut niin ihmeellisiä ongelmia sen kanssa, että ei tarvinnut kauaa miettiä.

Äänestä
  • "Muutamilla tuttavillani oli niin ..." Harvoin täällä käydessäni olen pannut merkille, että kaikilla Citikkaa haukkuvilla löytyy aina joku siskon kummin kaima, jolla on ollut surkea Citikka.
    Itselläni on ollut useita Citikoita (eri malleja, kierrejousilla ja kaasunestejousilla) eikä minulle ole sattunut yhtään oikein huonoa autoa.
    Toki niissä on ollut minuakin ihmetyttäneitä "vikoja" kuten esimerkiksi nopea etupään pyöränlaakereiden kuluminen. Kaiken kaikkiaan Citikat ovat olleet ihan yhtä hyviä tai huonoja autoja kuin muutkin.

    Äänestä

" Isomman keskikoon luokan parhaiten luotettavuudessa menestyivät Opel Insignia (1. sija), BMW:n 3-sarja (sija 2), Honda Accord (3) ja Citroën C5 (4). Luokan hännänhuipuksi jäi Opel Vectra (sija 17), edellään Volkswagen Passat (16) ja Saab 9-3 (15). Eri maalaisten merkkien sekoittuneet sijoitukset todistanevat, ettei raportin valmistusmaa ole vaikuttanut tulosten luotettavuuteen."

^ Siinä juuri valmistunut saksalainen tilasto Gebrauchtwagen-report 2013
Otanta yli 5 miljoonaa katsastustapahtumaa.

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288549209156.html

Äänestä

Älä sinä vaivaa pientä tyhmää päätäsi sillä. Jos me ollaan itse tyytyväisiä, niin sinä voit rauhoittua ja pitää turpasi kiinni. Vtu mikä idiootti sinä olet!

Äänestä

Sitikka on tarkoitettu jousituksen takia ns piilohohomoille joiden hanuri ei kestä rajua rynkytystä dtm keikkojejn jälkeen.Auton merkiksi voisi laittaa gay pride.

Äänestä
  • Sinulla on asiasta omakohtaista ja vankkaa kokemusta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


se siitä laadusta kirjoitti:

Citroen on tilastollisesti huonoimpia autoja, joten repikääpä siitä! ;D

www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/katsastustilasto pahimmat pommit tulevat ranskasta/201303379867

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu