Eipä tarvitse ihmetellä, jos Persu vie vasemmiston äänet. Immonen, ja Halla-aho esintyivät asiallisesti, ja perustelivat näkemyksensä asiallisesti, ja ymmärrettävästi. Vasemmistoliitto Ruotsalaiset, ja Vihreät alkavat olla jo täysin samoilla linjoiolla, kiitos siitä Arhimmäelle, ja muutamalle tiettyä vähemmistöä edustavalle kansanedustajalle. En ihmettele yhtään, jos tavallisen duunarin pää alkaa olla sekaisin.
Katsokaa kyseinen A-Talk yle areenasta
Katsokaa kyseinen A-Talk yle areenasta
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oli todellakin avutonta hokemaa noilla kahdella urvelolla, Dan Koivulaakso (vas) ja HBL:n politiikan toimittaja Marianne Lydén. Ei minkäänlaista asiallista perusteltua väittämää. Pelkkää hokemaa ja Persuilla pelottelua.
Tuskin kenellekään täysipäiselle jäi mitään traumoja noista Persujen edustajista, aivan kiihkotonta ja paikkaansa pitävää perusteltua faktaa. Miksi se on niin vaikeaa myöntää, että ongelmat ovat suuria maahanmuuttajaväestön kanssa, ja ovat pahenemassa. Miksi totuuden puhuminen on rasismia, noihin väittämiinhän löytyy ihan tialastotietoa, useasta Euroopan maasta - jopa suomesta. ?
Huolestuttavaa on kyllä HBL;n toimittajien avuton taso - tosin se selittää kyllä monta asiaa.
jos HBL: toimittajien taso on tuota luokkaa niin, kuka ohjailee tota ropaganda osastoa siellä? Koivusalo vaikkuttais elävän omassa maailmassaan.
Koivusalo selkeästi psykoottinen.
tuossa on vähän "ruotsalaista" faktaa malmöstä( huom kohta 4 eikös tämä ole selvää rasismia?) http://www.friatider.se/darfor-begar-invandrare-mest-brott