sitten olla varsinainen harmaatalous, kun Katainen sanoi, ettei Hautalan toiminta sitä ollut.
Miksi on aikaisemmin sitten käsketty aina vaatimmaan kuitit teetystä vähäsestäkin työstä, koska sen on katsottu kitkevän harmaatatloutta.
Kyllä taas ketkurosvot ppuolustelee toisiaan, vaikka tuo Hautalan toiminta on just sitä laitonta ja kielletyä touhua mistä normikansalaista rangaistaan välittömästi veroilla sakoilla ja parhaassa tapauksessa vankeudella.
Kun noita tuhannen ja kahden tuhannen euron harmaita tehdään paljon, niin nistähän kertyy melkoinen summa, joten Hautalan on välittömästi erottava kansanedustajan, ja ministerintoimestaan, sekä hänelle on annettava moninkertaiset rapsut tavalliseen kansalaiseen nähfden.
Nytkään ei aio erota edes harmaantalouden vastaisesta ministeriryhmästä, joten täys ketku on tuokin äämmä.
Johan se on Per---keleen kumman, kun nuo saa ketkuilla miten tahtovat, eikä niille seuraa mitään sanktioita.
Demarit ovat kumman hiljaa, vaikka ovat olevinaan työväenpuolue ja vastustavinaan harmaata työvopimaa.
Onko nyt asia käsitettävä niin, että mamuilla ja muilla ketkuilla saa aivan vapaasti teettää hommia, eikä niiden korvaukset mene, eikä itse tarvi maksaa niiden eläke-eikä muita työnantajakuluja.
Kyllä kai Hautalakin on varmaan kuullut kotitalousvähennyksestä, kun sitä joka tuutista kansalaisille on toitotettu.
Ei jumankauta kansan luottamus nykyhallitukseen ja yleensäkin poliittikkoihin on nyt viimeistän hävinnyt.
Vasta oli se Himasjuttu, ja milloin mitäkin, ja aina nuo edustajanketkut pääsee kuin koirat veräjästä.
Nyt vielä huhuillaan, että svaltion piikkiin seksimatkaillut demari Kiljunen olisi menossa maailmanpankiin Suomen edustajaksi, että voi pyhä sylvi kuinka korruptunoitunuta ja paskasta peliä on Suomenkin politiikka, ja etenkin demaripolitiikka,, ja sen alajaostojen. Kokoomuskin on nyt Kataisen aikana ryvettynyt entistäkin enemmän, kun varsinainen ketku on puheenjohtajana.
Nyt pitäis opposition nostaa meteli falsettiin, kun on tilaisuus, eikä yhtän hymistellä.
Kaikkihan muistaa miten Vanhasennkin lautakasaa jahdattiin aamusta iltaan, ja aina oltiin työntämässä mikkiä suuhun, jotta milloin aioit erota.
Nyt kun on selvä rikos tapahtunut ministerin tekemänä, niin ei muuta kuin "kasiturpa" ulos koko eduskunnasta.
Tuohon kieroilun suuntaanko kehitysministerimme maata onkin kehittämässä?
Mitä mahtaa
Ärrä Päitä
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865199
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h764696Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv862933Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232464Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.602034Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska241860- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141429- 1851318