Suomi sai uuden raikkaan nuorenparin edustamaan Suomea maailmalla.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288548667726.html
Edustava nuoripari, jota koko maailma seuraa. Emilia kiinnostaa enemmän maailmaa kuin yksikään aiempi suomalaiskuskin vaimo.
Emilia Pikkarainen ja Valtteri Bottas
16
3942
Vastaukset
- Grid Girl
No katotaan nyt kausi loppuun, niin eiköhän Valtsullakin ala puntissa vipattaan....
- herättää kiinnostust
Veikkaan moneen kanteen seuraavissa naistenlehdissä.
Mainoksiin sopiva kroppa ja kasvot. Pitkäsäärinen uimarin vartalo. Kuvassa päällä oleva kaulusko vääristää kaulan tuollaiseksi pötköksi pään jatkeeksi, ei muissa kuvissa ole näyttänyt samalta? Iloinen ilmestys tylsistyneiden varikkovaimojen joukkoon.- laittakaa linkki
Emilia on Ilta-Sanomien viikonloppulööpissä, kannessa kolmen sivun juttu. Tämä vuosi tulee olemaan Emilialle voitokas uintikisoissa, se on varmaa.
- varikkoruusuja
Kyllähän Erjakin siellä oleili €€€€€-kiilto silmissään.......
- kghjygkl
Millanen sukutausta tolla valtterilla on, ei oo ainakaan sukunimestä päätellen täysin suomalainen?
- formula mamma
kghjygkl kirjoitti:
Millanen sukutausta tolla valtterilla on, ei oo ainakaan sukunimestä päätellen täysin suomalainen?
Valtteri on täysin 100 % suomalainen. Äiti on Keski-pohjanmaalta ja isä itä-uudeltamaalta. t. Valtsun äiti
- tänään kisaa
formula mamma kirjoitti:
Valtteri on täysin 100 % suomalainen. Äiti on Keski-pohjanmaalta ja isä itä-uudeltamaalta. t. Valtsun äiti
Sen äiti ja isä on Lahden Nastolasta. Heitillä on jonkunlainen siivousliike siellä.
Valtteri oli isän kanssa autolla ajelemassa 5-6-tai oliko7-vuotiaana, samalla kävivät katsomassa paikallista formularataa kotinurkilla. Siitä hetkestä Valtteri alkoi kitisemään ajamaan. Valtterin formulaura alkoi siitä hetkestä. - Rebeccus
formula mamma kirjoitti:
Valtteri on täysin 100 % suomalainen. Äiti on Keski-pohjanmaalta ja isä itä-uudeltamaalta. t. Valtsun äiti
mistä tää Bottas sukunimi on lähtöisin?
- Raha ratkaisee
Uinnilla ei elä. Formulavaimona voi ratsastella yms.
- juho4
tuskin on tarvinnu emiliankaan rahaa äitiltä lainata pariin vuoteen... kyllä kai sillä uinnillaki elää jos vain osaa...
- Walter Money
Ei elä. Seppälä elää jotenkuten ja on MM-voittaja.
Emilia ei ole ikinä voittanut mitään kv-tasolla. - Vihdoinkin!
Walter Money kirjoitti:
Ei elä. Seppälä elää jotenkuten ja on MM-voittaja.
Emilia ei ole ikinä voittanut mitään kv-tasolla.Toivottavasti Emiliasta lehdissä juttua. Mukava piriste ja hyvä roolimalli. Terveen näköinen. Alkaa kyllästyä vanhoihin ja kuluneisiin naamoihin. Ehdottomasti paras Formula nainen. Kimillä varmaan vaikeuksia löytää yhtä symppis;)
- formulabimbo
Hyvä roolimalli???
Nuorille tytöille joo - ei kun formula-ajajaa iskemään ja opinnot ojaan. - vvv4rv4v4
Ei se kauaa ole formula-elättinä. Bottas seuraa Kovalaisen jalanjälkiä.
- KatsojanSilmässä
Tuosta Emiliasta tuli mieleen sammakko, kaukana kaunottaresta. Naama jatkuu suoraan kaulaan, missä leuka?
- päläpälä
Bottas on ruotsinkielinen talonnimi, jota esiintyy mm. Itä-Uudellamaalla.
Oli miten oli, ei liene mitään typerämpää, kuin joutavanaikainen höpöttäminen ja arvailu siitä, mitä kieltä jonkun suomalaisen esi-isä on puhunut. Asiahan on täydellisen merkityksetön (paitsi joillekin intoilijahurreille tai höpöhöpöfennomaaneille, mutta niitähän ei kumpiakaan lasketa täysjärkisiksi).
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921846- 851292
- 1101133
- 761017
- 111952
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36772
- 47771
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693