On myös tutkimuksia, joiden mukaan testosteronin määrä miehessä vaikuttaa peniksen kokoon. Eli miehekkään näköiset, karvaiset ja kaljut kuuluvat tähän, korkean testosteronin, ryhmään.
Testosteronista se riippuu.
karvafani
13215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
aivan yks v***n hailee minkä kokonen kalu sillä yhellä miehellä ois...rakastan sitä miestä kokonaisuutena enkä yhen ulokkeen takia..
Eli mulla on korkea testosteroni naisena?
Kyllä olet aivan oikeassa. Painonnoston aloittamisen myötä aloitettu hormonien posketon nauttiminen, voi tehdä ihmisestä kuin ihmisestä nk. hormonihirviön. Tällöin voi käydä jopa hänelle itselleen epäselväksi, kumpaa sukupuolta hän on. Tähän avuksi suositellaan erityisesti naisille peilin edessä jumppaamista toistellen rauhoittavasti itselle: "Olen nainen, olen nainen, muista olennainen."
mutta empiiristen todisteiden valossa voin kumota aloituksen, täysin ;)
miehen sormien mitta on se osviittaa antava. Ja se muuten on tosi. Aiemminhan on puhuttu nenän pituudesta vartauskohteena, mutta kyllä se on sormien pituudessa se mitta.
Ei se karvaisuudesta tai karvattomuudesta ole kiinni.
Testoteroni on kyllä miehen viriliyyteen potkua antava, mutta ei sekään päde kaikilla miehillä.
niistä sormista näkee?
sormien pituudesta ja paksuudesta.
Mitä pitemmät ja paksummat sormet, sitä kookkaampi miehen varustus on.
Ei pidä paikkaansa. Moneen kertaan kumottu väittämä, muutenhan isoilla miehillä olisi isompi penis automaattisesti, ja näinhän ei todellakaan ole.
Tässä vähän faktaa
http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-1288460021900.html
maininta koura, elikkä kämmenen koosta, ei mitään sormien pituudesta.
Mä inhoan naikkosia, jotka tykkää mun parrasta...
inhoan miehiä jotka vitsailevat viiksistäni, rintakarvoistani..... jotka toki höylään mut nopeaa tuo karvan kasvu. :)
Karvat tekevät pojasta miehen : )
EI muuten ole vaikutusta karvan määrään.