Barbaarimaa

länsimainen

Ei koskaan intiaan!

20

414

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin on!!! Ei koskaan!!!

      • hirviöitä

        Ei todellakaan koskaan enää Intiaan.


    • hohhoijaa

      Menkää Kanariasaarelle Lassen Baariin lomaileen 2 viikoksi

      • mahemoewx

        Mene sä vaan rauhassa Intiaan raiskattavaksi jos siltä tuntuu. Me nuorina naisina emme halua likaisten intialaisten meitä raiskaavan, kyllä niitä fiksumpiakin paikkoja on olemassa kuin kehitysmaa Intia.


    • intia mielessäin

      Jos tuo on asenteenne, niin on todellakin parempi pysyä pois Intiasta.

      • mahemoewx

        Ollaan käyty Intiassa useampia kertoja, mutta nyt vaan tökkäsi pahasti. Pysymme kyllä pois sieltä, maailmahan on täynnä mielenkiintoisia matkakohteita.


      • Ugandassa on mukavaa
        mahemoewx kirjoitti:

        Ollaan käyty Intiassa useampia kertoja, mutta nyt vaan tökkäsi pahasti. Pysymme kyllä pois sieltä, maailmahan on täynnä mielenkiintoisia matkakohteita.

        Useampia kertoja Intiassa vaiko vaan pelkästään Goalla? Vaan eihän tuonne ole pakko mennä, onhan niitä muitakin mielenkiintoisia paikkoja, vaikkapa Afrikassa.


      • Gambia odottaa
        mahemoewx kirjoitti:

        Ollaan käyty Intiassa useampia kertoja, mutta nyt vaan tökkäsi pahasti. Pysymme kyllä pois sieltä, maailmahan on täynnä mielenkiintoisia matkakohteita.

        Gambia on teidän paikka, menkää sinne.


    • Intia on sivistynyt

      ..maa enempi kuin joku muu muka "sivistysmaa". Väestöä miljardi ja silti moni asia toimii yllättävän hyvin. Tosin 500miljoonaa vetää vaan riisiä ja daalia, elää melkoisessa köyhyydessä, mutta koulutusta on tarjolla ja terveyden huoltoa.

      Niitä barbaarimaita kyllä löytyy lähempää!

      • Intia suuri maa

    • Länsimaissahan

      ei tunnetusti raiskauksia tapahdu lainkaan ;) Eikä täällä esiinny muutakaan rikollisuutta! Tänne ei edes yltäneet Tsernobylin ydinvoimalaonnettumuuden saasteet suostuisien tuulien takia! Täällä me eletään kuin herran kukkarossa, kaukana kaikesta maailman pahuudesta.

      Herää, pahvi!

    • soomi5

      Parempi niin ;pysyttele ihmeessä vain kotomaassa ja rupea vaikka laskeskelemaan perheväkivalta-tapauksia katajaisen kansamme parissa.

    • joukkopsykoosi?

      http://yle.fi/uutiset/intiassa_taas_uusi_lapsen_sieppaus_ja_raiskaus_-_aiemmassa_tapauksessa_uusi_pidatys/6590080

      Taas lapsi raiskattu ja kidutettu.
      Miksi noi raiskaukset on nyt räjähdysmäisesti kasvaneet Intiassa. Pakkohan siinä on jotain olla takana?? Ei tuollaista raakuutta täällä ole noin jokapäiväisenä vaikka kuinka haluaisi puolustella Intiaa.
      Mitä siellä on tapahtunut, että noi kaikki psykopaatit on yht'äkkiä ryhtyneet toteuttamaan likaisia fantasioitaan ja raiskailevat päivittäin jopa pikkulapsia ja päälle vielä rääkkäävät ja jättävät kuolemaan.
      Kaikkialla vaan kirjoitellaan kun uusia järkyttäviä tapauksia tulee esiin koko ajan, mutta missään ei mietitä mikä voi olla syynä tälläiseen joukkopsykoosiin.

      • Intia suuri maa

      • Intiassa talvet

        Uskon että Intiassa on raiskattu naisia ja lapsia. Vasta nyt rikokset tuodaan julkisuuteen ja se on HYVÄ asia. Rikolliset jäävät kiinni ja rangaiustaan. Intia ei ole sen väkivaltaisempi maa kuin muutkaan. Siellä vaan on väkeä aivan järjettömästi.


    • aniiaa

      Samaa mieltä edellisen kanssa. On varmasti totta, että tällaisia kamaluuksia on tapahtunut aiemminkin, enkä usko, että määrä on kasvanut. Mediaa on vain alkanut kiinnostaa asia sen joulukuisen murharaiskauksen jälkeen.

      Uskon senkin, että Intiassa naisen asema on paikoin todella huono. Mutta niin on monessa muussakin paikassa, eikä boikotointi kyllä auta asiaa mitenkään. Itse en ole Intiassa kokenut minkäänlaista väkivallan uhkaa, mutta toki naisten epätasa-arvoisen aseman huomaa.

      On hyvä, että media kirjoittaa ongelmista. Minusta on myös erittäin upeaa, että tavalliset intialaiset itse ovat tarttuneet ongelmaan isosti mielenosoituksilla ja kampanjoilla. Eipä täällä Suomessa ole juuri nähty mielenosoituksia naisten aseman parantamiseksi viime aikoina.

      • niin mutt

        Mutta kyllä noista uutisoinneissa oli maininta myös siitä, että raiskausten määrä on lähivuosina räjähdysmäisesti kasvanut Intiassa. Jostain sekin kertoo.

        Kaikkiallahan naisia ja lapsia raiskaillaan jatkuvasti, se on ilmeisesti jokin luonnon laki joillekin miehelle, mutta jos raiskaukset yht'äkkiä räjähdysmäisesti lisääntyy niin syitä olisi syytä tutkia tarkemminkin.


    • 80% raiskaajista

      Suomessa on Intialaisen näköisiä, mistähän tämä johtuu ? etenkin järkyttää joukko sellaiset, en koskaan ole kuullut että joukko kiimaisia alkuperäisiä Suomalaisia perheenisiä olisi joukolla hyökännyt naisen tai lapsen kimppuun.

    • Indian women

      Hyvä vaan että joku matkustaa muualle kuin Intiaan. Siellä useampaan kertaan käyneenä; ainoa ikävä puoli on ollut joskus liialliset turistimäärät!!

    • murhaajien mekka

      Nelivuotias raiskattu kuoli intiassa.
      En muista milloin suomessa olisi lapsia raiskattu kuoliaiksi.
      Mikä intiassa on vialla nykyään???

      En menisi sinne mistään hinnasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1525
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      969
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      931
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      92
      879
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      767
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      622
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      621
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      235
      610
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      597
    10. Millä alalla olet töissä?!

      😊
      Ikävä
      49
      567
    Aihe