ihan hyvää seksiä

plääh....

Olen hieman tyytymätön seksielämääni.

Elin aikoinaan useita vuosia suhteessa joka henkisesti oli erittäin kuluttavaa, mutta seksin alueella kaikki toimi useimmiten loistavasti -usein seksi oli huikeaa (ainakin näin jälkikäteen muistelllessa).

Kun viitisen vuotta sitten tapasin mieheni en "hätääntynyt" vaikkei seksi heti aivan niin kummoista ollutkaan. Ajattelin, että tämä johtuu vain alku vierastamisista ja että tilanne korjaantuu kun suhteemme syvenee -huikeaa seksiä pidin jonkinlaisena itsestäänselvänä asiana hyvässä parisuhteessa.

No, nyt on jo kaksi lastakin ja rakastan miestäni ja yhteistä elämäämme, mutta edelleenkin jään kaipailemaan sitä "huikeaa" seksikokemusta. Jotenkin tuntuu ankealta ajatukselta, että tyytyisin loppuelämäni tähän "ihan hyvään" seksiin.

Kun olen kierrellen jutellut asiasta mieheni kanssa (tarkoin varoen loukkaamasta häntä) on hän vaikuttanut täysin tyytyväiseltä ja enemmänkin... Joskus unelmoin siitä, että voisin antaa hänelle kokemusen siitä kuinka tuhat kertaa huikaisevammalta voisi vielä tuntua!

Onko jollain ehdotuksia, niksejä, vinkkejä miten voisin kehitellä omia taitojani ja samalla myös mieheni, tai muita ehdotuksia tilanteen parantamiseen. Vai voiko nyt olla niin,että emme kertakaikkiaan sovi seksuaalisesti niin hyvin yhteen? (Itse en ihan helposti usko tällaisiin päätelmiin, kai asialle silti voisi tehdä jotain...)

3

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miehen

      pitäs se hyväseksi tehdä ? Kun kerran olet osaavampi, opeta! Kyllä se mies mukaan tulee kun oppii ettei tarvi "prinsessana" käsitellä. Pistä väriä,nahkaa,saapasta, rieytastele! Hyvä tulee,ja mieskin oppii. (kokenut)

      • waimo

        Jos kerran mielesi tekee repästä, niin anna mennä vaan ! Tuskinpa miehesi siitä pahastuu että yllättäen teetkin jotain erilaista, yllättävää.. Ja mistäs tiedät onko miehesi todella tyytyväinen seksielämäänne vai kokeeko hänkin sen vähän tylsäksi. Ethän sinäkään sano miehellesi tyytymättömyyttäsi, miksi hän loukkaisi sinua ja sanoisi että ei ole tyytyväinen (sinuun?) ja toivoisi jotain muuta, vaihtia ja säpinää ja uutta juttua sänkykammariin..

        Joten antaa palaa vaan ! Tee SE miehesi kanssa - ettei tarvitse mennä vieraisiin vuoteisiin teidän kummankaan.


    • www

      välillä "hoidattamassa" itseesi sen exn luona

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9179
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      373
      7980
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      162
      5709
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2364
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2097
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1746
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1692
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1439
    9. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      438
      1370
    10. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1327
    Aihe