Tuli sähköposti Vietnamista tällaisella otsikolla
MỞ BÁN ĐẤT DÀNH CHO NGƯỜI LAO ĐỘNG
Oliko se sinulta ja mitä se tarkoittaa?
MỞ BÁN ĐẤT DÀNH CHO NGƯỜI LAO ĐỘNG
Oliko se sinulta ja mitä se tarkoittaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tepolla on suuri hätä riisipellolla ja pyytää lähettämään apujoukkoja Laosin rajalle.
Stadin varakkaalla, nopealla ja kestävällä ei olisi mitään hätää riisipellolla et sillei hei! Tuli taas jättipotti ovesta sisään ja tuhkaluulusta ulos et sillei hei! kysyttäviä? No eipä tietenkään!
Heh, heh, Teppo istuu riisipellossa, arvatkaas.....
Teppo istuu riisipellossa, koska Teppo on päässyt työharjoitteluun riisipellolle riisipellon lannoittajaksi.
Kenellä muulla on noin mukava työharjoittelupaikka Vietnamin riisipelloilla, lämmintä ja kauniita naisia pyörii riisipellolla.
Ilta auringon laskiessa Teppo nauttii riisiviiniä, rommicolaa riisilampun valossa palmulehvän katveessa kaunis vietnamilais neitonen Tepon polvella istuskellen.
Tosiasiassa useampi viehkeä vietnamilais kaunotar on pyrkimässä Tepon polvelle ja syliin istumaan.
Kyllä siinä Tepon isoase alkaa osottaan yläsuuntaan....
siellä pellossa on napalmi ym.myrkkkyjäämiä josta voi seurata epämuodostumia.
Kyöstihän on aina ollut hyvin lahjakas kemiassa--aina tuli kymppiä todistukseen ja reaalikokeessa hän kirjoitti erittäin vahvan laudaturin kemian ja fysiikan kysymyksillä. Nykyään hän sitten titraa Nobelaria mahahappoon...
"CONTENTS OF NAPALM
True Napalm is a mix of naphthalene (A hydrocarbon found in crude oil and coal) and palmitate( the salts and ester in palmitic acid)"
Indo-Kiinasta puheen ollen, siellä on myös miinoja maaperässä. UKK:n aikana puhuttiin miinanpolkijoista ja rauhanhierojista (lapsille kerrottakoon, että UKK oli Suomen entinen presidentti Urho Kaleva Kekkonen, sekä Miina ja Rauha naisten nimiä).
Kyösti ei ollenkaan väheksy kehitysmaiden maamiinaongelmaa, vaan toivoo lisäresursseja siihen, että vanhat miinat etsittäisiin ja tuhottaisiin, jotteivat ne vahingoittaisia Teppoa tai ketään muutakaan entisellä sotatantereella tallustelevaa. Vaikka sota olisikin loppunut, miinat tappavat ja invalidisoivat vuosikymmeniä sen jälkeen, lähinnä siviilejä, leikkivä lapsia yms. Silti Kyöstin on pakko todeta, että Tavja Halosen painostuksesta aikaan saatu Suomen itärajalle tarkoitettujen jalkaväkimiinojen tuhoaminen oli idioottimainen teko. Ne miinat oli tarkoitettu viholliselle, eikä niitä ollut kylvetty ihan mihin tahansa. Onneksi meillä on nyt isänmaallinen presidentti. Kyösti on hyvin iloinen siitä, että DDR:n ihailija, ns. punanauta, jäi eläkkeelle. Tiedotus päättyy. :)
Biologiset myrkyt altistaa tappiolliselle pelaamiselle ja alkoholismille.
Teppo ei altistu tai alistu koskaan tappiolliseen pelaamiseen hei! Stadin kundi päätti sen jo vuonna 2001. ja on ollut sen jälkeen vuositasolla aina reilusti voitolla et sillei hei! Kysyttäviä? No eipä tietenkään!
Äläs nyt. Ei sun tarvi kusettaa itteäs, kaikki palstaa seuranneet tietää että aito Teppo häipyi täältä ajat sitten, ja nää jotkut tepon homofanit täällä yhä tepon nimissä kirjoittelee. Ja kaikkihan tietää, että teppo on kertonut tasan yhden osuvan rivin noin 7 vuotta sitten palstalle. Sen jälkeen huteja, vain huteja. HAHA!
Teppo on tavallaan otettu maineestaan joka kirii kuin Kalle Palenderin kalju et sillei hei! Osuvia rivejä Stadin orhi lähettää kisälliensä sähköposteihin päivittäin hei!
Hei, kundit on poikennu asiasta mehtään, kuin palli kalliolle.
Ei täällä mistään napalmista jauheta, vaan siit et Stadin kundin miesase nousit pystyyn, jos muutama vietnamilainen neitokainen tulis yhtä aikaa Stadin kundin polvelle istuskelemaan.
Sellanen olis kyl heterokundin suurin toiveiden täyttymys, et silleen.