Pitkästä aikaan päätin vierailla palstalla. Sama kakaroitten meno näköjään jatkuu. ei yhtään asiallista ketjua. Ei ihme ettei täällä kukaan käy ja muutamat onnettomat raukat joutuvat vastailemaan itse omiin avauksiinsa. Todella onnettomia avauksia. Suoraan apukoulun toiselta luokalta.
Surkeaa
hahhahhhaaaa
1773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
No tämähä on persujen palsta ;-)
Persujen kannattajakunta kun on vaan niin ajastaan jäljessä. Suuri osa ihailee yhä äärioikeistoa ja natsismia, osa on yhä järjettömän punikkipelkoisia ja lähes kaikki pelkäävät sitä että maahanmuuttajat vie niiden "naiset" (töistä ei oo niin väliä).
Mutta mitä muuta voi odottaa kepun ja liberaalien jämistä, sekä mamupelkoisten riipushemmojen täyttämästä porukasta?
Aloittaja on oikeassa, samaa keskenkasvuisten persu-uusnatsien vihameuhkaamista kansanmurhauhkailuineen kuin aina ennenkin. Joka toisessa viestissä persut uhkaavat milloin milläkin milloin ketäkin. Muunlaisesta poliittisesta debatista ei puolueessa tunnuta olevan edes tietoisia. Eikä minkäänlaiseen itsekritiikkiin edelleenkään olla Isä Timon Pyhässä ja Täydellisessä Persupuolueessa valmiita.
Töppis ja hänen hampaaton suunsa niin suloisen pehmeine ikenineen. Kun on kerran kokenut, ei unohda ikinä.
Kuka on töppis? Täällä on varmaan joskus ollut joku töppis,mutta ei enää.
Sensijaan sinä häiriintynyt raukka olet täällä sitten edelleen ja kyselet töppiksestä,kerro kuinka pitkään olet roikkunut palstalla idiootti.
Onko peräti yhteishyökkäys vai yhden eksyneen armada? Meni varmaan kauan suunnitellessa, kun lopputulos on niin täydellinen. Äly leimuten suoraan asian ytimeen. Hienoa!
Kiitos vierailusta, uloshan osaatte itsekin.
..pikku tyhmyriä...Töppishän kuuluisa Tanskassa asti. Tanskalaiset baikkerit olivat kerran Suomessa vierailulla ja paikallinen isäntä-presidentti halusi tarjota juuteille parasta mitä meillä on. Töppis panikin parastaan ja juutit olivat vallan ihastuneita ja yrittivät jopa houkutella Töppistä mukaansa. Töppis isänmaallisena persuna ei suostunut. Töppikselle tullaan luovuttamaan Pärkkele-mitalin teoistaan isänmaan hyväksi heti kun Soinista tulee pääministeri .
Että kukako on/oli Töppis?
Töppis on/oli tätä palstaa vuosia terrorisoinut persu jolle kaikki asiallista kritiikkiä Soinin sirkuspellepuolueen toilailuista ja lähes päivittäisistä rikostuomiouutisista antaneet tulivat legendaariseen töppistapaan haukutuiksi mitä mielikuvituksellisimmilla törkeyksillä, väkivaltauhkauksilla ja solvauksilla.
Näytetteitä ei valitettavasti voi antaa koska ns. töppiskieli on sallittu vain ja ainoastaan tälle perussuomalaiselle vaikuttajalle jolla oli persumoderaattorin mandaatti ko. kielenkäyttöön ilman sensuurin pelkoa. On myös mahdollista että Töppis toimi jonkin aikaa jopa palstan moderaattorina. Vähemmistöihin ja persujen poliittisiin vastustajiin kohdistuneet jopa tunnittaiset murhauhkaukset saivat keikkua palstalla viikkokausia asiattomiksi ilmoittamisen jälkeen, kun taas täysin asialliset avaukset persujen politiikasta, tai tarkemmin sellaisen täydellisestä puutteesta, saattoivat johtaa jopa minuutissa sensuroimiseen.
Nimi juontuu töppiskielen käsitteestä "töppödemuhomo", jollaiseksi Töppis kiihotuttuaan leimasi sylki roiskuen kaikki jotka esittivät Soinin muussa kuin yltiöpositiivisessa valossa.
Lisättäköön vielä, ettei Töppiksestä ole juuri valokuvia, koska hän kääntää melkein aina selkänsä kameralle:
http://vottd.com/wp-content/uploads/2006/06/31 Tom of Finland.JPG
"...heti kun Soinista tulee pääministeri"
Onneksemme näin ei taphdu koskaan. Sen verran uskon suomalaisten järkeen.
Tässä on kuitenkin yksi harvoja valokuvia Töppiksen naamasta:
http://213.174.81.152/forum/viesti/802561.html
Persporukan surkeus paljastuu juuri näissä vapaissa keskustelupalstoissa. Rekisteröitymistä vaativissa palstoissa heitä ei paljoa ole, koska jo rekisteröityminen vaatii jonkinlaista taitoa ja tekstien sisällön perusteella rekisteröitymisessä onnistuneetkin yleensä "bannataan".
Kertoo paljon puolueen kannattajista/jäsenistä...
tässä on esimerkki mitä täällä vierailevat hemmot kirjoittelevat.PS hyväksyy kaikki ihmiset ja ymmärtää että kaikilla on omat mielipiteet,kyllähän näistäkin pojista miehiä kasvaa jahka oppivat pyyhkimään omat perseensä. hyvää onnea.
avaaja persu oli pois saitilta kolme minuuttia kun kaatui hakiessaan uutta keppanaa jääkaapista
Tuskinpa näistä tänne kirjoittelevista persupojista koskaan miehiä kasvaa kun mielipiteet on jääneet kansalaissodan ja talvisodan linjalle. Ja toimeentulokin tulee maataloustukiaisista tai sossunluukulta.
kansalaissodan ja talvisodan veteraaneja mainitsemalla sanaa persu samassa yhteydessä. Kaikki persuihin liittyvä on eettisesti hyvin epämiellyttävää.
Mutta ei ruuttamopon voittanutta...