Sattuu sitä paremmissaen perreissä

6339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei tyhmä oo se joka pyytää vaan se joka maksaa.....

Äänestä
  • Juuri näin!

    Äänestä

  • Loppupelissä kaikki veronmaksajat maksavat palkat ja korvaukset. Ihan jokainen. Se kannattaa muistaa. Ko lääkäri on käynyt veronmaksajien kukkaroilla, jos syytteet pitävät.

    Äänestä

  • veronmaksajat... kirjoitti:

    Loppupelissä kaikki veronmaksajat maksavat palkat ja korvaukset. Ihan jokainen. Se kannattaa muistaa. Ko lääkäri on käynyt veronmaksajien kukkaroilla, jos syytteet pitävät.

    ja Iisalmi joutuu nostamaan kunnallisveroaan oikein topakasati soten takia. -Oho, meinas unoehtua. Pääomatuloveroista ei makseta kunnallisveroa. Kyllä kokoomus ja pääministeri Katku osaavat.......Hyvä siitä tulloo...kato poes.

    Äänestä

  • Joo, kirjoitti:

    ja Iisalmi joutuu nostamaan kunnallisveroaan oikein topakasati soten takia. -Oho, meinas unoehtua. Pääomatuloveroista ei makseta kunnallisveroa. Kyllä kokoomus ja pääministeri Katku osaavat.......Hyvä siitä tulloo...kato poes.

    Ilman Perussuomalaisia ei selvitä tästä sotkusta. Perussuomalaisista tulee maan ykköspuolue ja helmikuussakin oli jo johdossa, mutta media ei julkkaissut sitä tosiasiaa, kun se korkeammalta taholta käskettiin pitää salassa ja koettaa viivyttää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


suenruato kirjoitti:

Oeskoon ahneuven taati iskennä.....
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/laakari-syytteessa-liki-puolen-miljoonan-euron-tyoaikapetoksesta/1309368

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu