Sopivan kokoinen?

Poni-Fani<3

Minkä rotuisille ja minkä pitusille poneille olen sopiva? Olen 166-168 cm ja painan 55-59 kg. Pidän enemmän poneista, kuin hevosista, koska poneista löytyy kaikkea, mistä pidän. Kilteyttä, jukuripäisyyttä, söpöyttä, pieneyttä... Voisinko siis esim. ratsastaa vielä shettiksellä, vai olenko liian iso? Ainakin ratsastuksenopettajani on harkkinnut minulle n. 100-107 cm shettistä, mutta antoi sitten minulle n. 144 cm vuoniksen.

3

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hehheheheh

      kui monee palstaa meinasit laittaa ?? :DDDDDDdd

      • Poni-Fani<3

        Aika monelle. Haluan paljon vastauksia. :-)


    • Nappilove

      Mun mielestä oot liian iso shettikselle :) Joku vähän iso poni vois olla sulle sopiva ;) Itse oon 165 cm pitkä ja painan n. 44 kg, mun yllläpitoponi on 146 cm korkee nyffi... Alkaa jalat käymään Napille vähän pitkis, joten kohta on siirryttävä isompiin. En pysty enää kunnol antamaan Napillo pohkeita, mut onneks se tottelee ääniapuja. Eli voi olla että sulle menin paremmin joku poniluonteinen hevonen :):)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe