Minkä rotuisille ja minkä pitusille poneille olen sopiva? Olen 166-168 cm ja painan 55-59 kg. Pidän enemmän poneista, kuin hevosista, koska poneista löytyy kaikkea, mistä pidän. Kilteyttä, jukuripäisyyttä, söpöyttä, pieneyttä... Voisinko siis esim. ratsastaa vielä shettiksellä, vai olenko liian iso? Ainakin ratsastuksenopettajani on harkkinnut minulle n. 100-107 cm shettistä, mutta antoi sitten minulle n. 144 cm vuoniksen.
Sopivan kokoinen?
Poni-Fani<3
3
107
Vastaukset
- iso poni!
En kyllä sinuna välttämättä shetulla menisi. Rotu on tässä sivuseikka. Isot ja jykevät yli 140cm ponit sopii sulle vielä hyvin.
En minäkään enää mitään shettistä suosittelisi... Väh 140 ponit käyvät, vaikka olisivat sirompiakin. Olet kuitenkin kevyt joten iso poni jaksaa helposti kantaa sinut vaikkei niin massiivinen olisikaan. Rodulla ei tosiaankaan ole merkitystä, kuten edellinen sanoi, vaan ponin koolla.
- Poni-fani<3
iso poni! ja lampinajadi// Okei. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693205
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541849Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471789Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591664- 771574
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3401491Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811349The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581122
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251105