Oy Eläkeläinen Ab

Ajattelin perustaa em firman.

Nyt veroprosenttini on 20,5 ratioveron kanssa.

Tuossa säästäisin pitkässä juoksussa ja saisin painaa duunia niska limassa ilman, että verot nousisivat.

Hieno juttu hallitukselta. Kiitos!

Terveisiä vaan sinne vasemmiston puoleen (sdp ja skp?).
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sinne 7,5%..

Äänestä

Työttömänä maksan 24% tuloistani veroa,ja tuloni ovat köyhyysrajan alapuolella !
Tässä pörssiyrityksen kiitos 30 vuoden työsuhteesta.

Äänestä

kyllä köyhiä lisää tulee kun pitää maksaa näitä ek.n maksuja pienestä eläkeestä verojen muodossa...
kyllä sen näkee miten kokoomus vie työläistä köyhyyteen.....
päivän selvää on että KYLLÄ ek j.häkämies sai jyrki kataiselta tiedon jo paljon ennemmin mitä nyt puhutaan EPÄILEN että ek tiesi jo vero aleesta silloin kun ek ehdotti nollaa palkkankorotusta..se olisi ollut taivaalllinen lahja ek.lle jos vielä palkkat olisi jäädytetty 2v.eteenpäin...onneksi työntekijäpuoli hylkäsi tämän ek.n ajaman sopimuksen..
paljonko tuli työpaikkoja kun kela-maksu poistui ek.n maksuista..???
nyt käy samalla lailla tämän veroaleen kanssa työpaikkat vähenee ja köyhä maksaa tämänkin ...
kyllä tämä hallitus on todellakin toimintakyvytön...suoraa sanottuna suomeksi...

Äänestä
  • Kurjuus jatkuu eläkkeelläkin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niskalimassa kirjoitti:

Ajattelin perustaa em firman.

Nyt veroprosenttini on 20,5 ratioveron kanssa.

Tuossa säästäisin pitkässä juoksussa ja saisin painaa duunia niska limassa ilman, että verot nousisivat.

Hieno juttu hallitukselta. Kiitos!

Terveisiä vaan sinne vasemmiston puoleen (sdp ja skp?).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu