En käsitä miks ajattelen yhtä ihmistä ja olen tuntevinani jonkinlaista yhteyttä välillämme, toisaalta käytöksensä on hämmentävän ristiriitaista..
Oli tilaisuus jossa olisin voinut avata suuni ja jopa puhua asiasta mutta meni pupu pöksyyn.
Nyt sitä sitten pähkäilee asioita omassa päässään ja tuntuu että pitäisi jo unohtaa ne menneet tilanteet, naurettavaa niitä enää aikojen kuluttuta ottaa puheeksi, mutta näin tuntuu asia vaan vaivaavan.
Nyt kun on poissa silmistä niin miksi ei mielestä....
Oli tilaisuus jossa olisin voinut avata suuni ja jopa puhua asiasta mutta meni pupu pöksyyn.
Nyt sitä sitten pähkäilee asioita omassa päässään ja tuntuu että pitäisi jo unohtaa ne menneet tilanteet, naurettavaa niitä enää aikojen kuluttuta ottaa puheeksi, mutta näin tuntuu asia vaan vaivaavan.
Nyt kun on poissa silmistä niin miksi ei mielestä....
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=3uo2OF2Qb7I tätä se on
koska välillänne on j o t a k i n.
Näin olen myös ollut tuntevinani. Mutta sitten tulee tilanne että kun kohdataan, hän tuskin tervehtii... ja melkein kuin pakenee paikalta ://
Olen kyllä itse välillä näistä tuntemuksista huolimatta sortunut välinpitämättömään käytökseen...mutta lähinnä juuri hänen käytöksensä takia. En tietoisesti, mutta menen lukkoon kun en tiedä enää miten suhtautua häneen.
Sitten kuitenkin mietin häntä jatkuvasti. En jotenkin pääse edes selvittämään onko tämä ihastusta...mutta jotainhan tän täytyy olla kun en saa mielestäni.
se on:
hirvittävän raastava, kuristava, ahdistava, pakahduttava, pistävä, tykyttävä,
puristava, kivistävä, särkevä, vihlova, pökerryttävä, huimaava, kipeä,
ja epäjärjestelmällistyttämättömäisyydellänsä järjenvievä tunne on
sinuun r a k a s t u a, nainen E***.
Sama tilanne. Päivisin mies tulee ajatuksiini koko ajan. Toisinaan verkkokalvoilleni. Toisin sanoen, näen hänet livenä. Öisin mies tulee uniini.
Olen aina vihannut sielunkumppanuus soopaa. Mutta joku kiero yhteys tässä nyt on.
Olenkohan minä hänen unissaan ikinä?
voi kun tulisit ja puhuisit :)
Jos molempien käytös on omituista ja jopa välttelevää, niin taidatte olla rakastuneet toisiinne.
Ajattelin että häntä ahdistaa tilanne jotenkin...kun hieman osoitin tykkäämistäni niin käytös muuttui. Sitä ennen välit oli hyvät ja vapautunut tunnelma.
Ei hän tietenkään koko ajan välttele ja välillä ihan ystävällinenkin.
Olen vain jotenkin hukassa tämän tilanteen kanssa,,,