Todelliset jokerifanit on juuri tuollaisia yhteiskunnasta syrjäytyneitä mammanpoikia, jotka eivät ole löytäneet elämälleen muuta sisältöä kuin fanittaa nyt vaikka jääkiekkoa. Matkitaan sitten vaikka BenHur:ia ja uhitellaan katsomossa nyrkit ojossa.
Ei tuommoista ilmiötä Suomessa tarvita.
Hävettääkö olla jokerifani?
8
143
Vastaukset
- sairas joukkue
´´Ei tuommoista ilmiötä Suomessa tarvita.´´
ei niin! Jokerit vittuun Sm-liigasta! - 1+18
Kyllä hävettäis jos olisin Jokerifani, onneksi en ole.
- Nordenskjöld
Otsikon kysymyksen logiikka ontuu - ihminen joka on sillä henkisellä tasolla että kykenee häpeämään ei voi olla narrifani.
- 4+7
Vellihousu narreja
- idiooti vauhdissa33
Varokaas tytöt vähän mitä puhutte, jos ei olisi Jokereita ei olisi luultavasti liigaakaan. Nimittäin Hjalliksen osuus liigan rahoituksesta on sen verran suuri, että tätä paskaliigaa ei edes olisi ilman Jokereita ja Hjallista.
- Lebedev
Häh..? Narrit tekee persnettoa about miljoonan vuodessa, julkisella rahoituksella rakennettu areena ammottaa tyhjyyttään ja kaikki yritetään maksaa hevoshowlla tai mulla oheistoiminnalla.
- O.J.
Kirjoittajalle tiedoksi että nyt eletään vuotta 2013. Tilanne oli erilainen 1990-luvun lopussa kun general plan oli että narrit ja tps joilla oli isot hallit pelaavat viiden pelin finaalisarjat seuraavat kymmenen kautta ja rahantuloa ei voi estää. Ei sitten lopulta toiminut vaikka kaikki esteet pyrittiin raivaamaan, tuomaritoiminnan biasoinnista lähtien.
- Kurahaaran veli
Hjalliksen bisnekset on kuralla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804496
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433739Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402957Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102694En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä152663IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392013Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581728Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253