"Me kaikkki ollaan jo kypsytty pelastuspaketteihin"
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/stubb-ja-katainen-ulko-ja-turvallisuusasioiden-tehtavajako-uusiksi/625242/
Katainen.Aika vaihtaa puheenaihetta pelastuspaketeissa
9
90
Vastaukset 9
Vai on tukimiljardien jakaminen nykyisin kriisinhallintaa. Tähän asti perusteena on ollut työpaikkojen säilyminen suomessa.
Molemmat täyttä puppua kriisinhallinnan tai työpaikkojen säilymisen näkökulmasta.- ??????????
Katainen sanoi ettei valtionvarainministereitä kutsuta Saariselälle koska siellä ei neuvotella heille kuuluvista asioista.
- hävytöntä törsäämist
Kenenkäs varoilla sinne Katainen meni? Lapin matka on todella
kallis; tietysti veronmaksajien rahoja mentiin sinne törsää-
mään, kyllä tää sais jo loppua, ei minkäänlaista häpyä, eikä
siellä tule sen valmiimpaa, käydään vaan valtion piikkiin
rellestämässä ja höpisemässä - näin on -
Kyprokselle vaan rahat, kun Rehn´kin jo hoputti - huh
huh.
Sais nää auttamiset jo pienen Suomen osalta loppua. - S,TANA, P,ERKELE JA,
Taas oli ostettu talvitakitkin koko porukalle samanlaiset,
minä pidän yksilöllisestä pukeutumisesta, armeijassahan
kaikki pukeutuu samanlaisiin asuihin.
Eikö noilla herroilla ole varaa ostaa itse omia rettujaan,
luulisi olevan hiukan noloakin antaan vaatteita suurituloisille
ihmisille, köyhille sitä vaateapua ennen jaettiin,
mutta ne ei ollutkaan mitään uusia untuvatakkeja.
Ja taas me MAKSAMME- Näkyvyys taattu
Jos on mainosmielessä päälleen saaneet niin hyvä että mainostavat siellä kotimaista vaateteollisuutta.
- karti jytäinenWÅX
Lopetetaan tukipaketeista jauhamiset ja otetaan esille
mitä HIMASELLE KUULUU?
Onko KATAISEN JA HIMASEN välinen juttu jo tutkittu ja
kun on tutkittu pitää vielä HUTKIA!
Voisitko Katainen vibata mullekin 100 000 e, olenhan katsonut
naamaasi televisiosta vuosikausia, eikös me olla melkein
yhtä tuttuja kun sinä ja himanen?? Löytäisipä itse kukin kaverin, joka utopististen ja minun asennemaailmaan myötäilevien ajatusten paperille kirjoittamisesta maksaa 700.000 €. Voi olla että Himanen piffaa seuraavan ravintolaillan tai muun A-luokan viikonloppureissun Kataiselle firmansa tililtä.
Edellinen aiheesta "Lopetetaan tukipaketeista jauhamiset ja otetaan esille
mitä HIMASELLE KUULUU?
Onko KATAISEN JA HIMASEN välinen juttu jo tutkittu ja
kun on tutkittu pitää vielä HUTKIA!"- Tutka ja hutkinta
SOPII HYVIN ETTÄ EI JAUHETA TUKIPAKETEISTA;
KÄYDÄÄN SEN SIJAAN KESKUSTELUA KATAISEN
REHELLISYYDESTÄ;
ONKO TUTKITTU JO HIMASEN JA KATAISEN SUPLIIKIT,'
JA MINNE 700 000 EUROA MENIVÄT, MITÄ NIILLÄ SAATIIN
AIKAISEKSI??
TULEE KYLLÄ KALLIIKSI JOS JOKAISESTA PIKKU ASIASTA JOUDUTAAN PULITTAMAAN 700 000 E.
MITES SITTEN TÄMÄ SAARISELÄN REISSU, PALJONKO SE MAKSOI JA KUKA SEN MAKSOI, VALTIOKO? VERON-
MAKSAJIEN KUKKAROSTA?
Terveisiä p..seestä yhteiskunnan luteet, joilla
hienostovaatteet ja liituraitakuteet
Terveisiä p..seestä hallituksen loiset, joita
työllänsä elättävät toiset... Saariselän reissu on hyttysen ininää valtameressä - ei tosin niilläkään kuluilla olisi tarvinnut hyvinvointipalvelujamme alentaa tai vastaavasti valtion velkaa lisätä.
Kysyjäkin tietää, ettei Saariselällä juuri omaa luottokorttiaan juuri kukaan höylännyt. Enkä usko, että mikään yrityskään maksumiehenä on ollut eli me veronmaksajina senkin maksoimme.
Mitä voisimme tehdä? Kansalaisaloita epäliuottamuksesta hallitukselle. Olisi siellä Heinäluomalla ja muilla käsittelystä päättävillä mietittävää miten se käsitellään ja Soini keskustan myötäilemällä tapauttaisi käsiään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518