ML-Kepulaiset ovat kuin Kyproksen pankkiireita. Vehkeilevät venäläisten kanssa omaksi edukseen ja yleiseksi vahingoksi. Sitten vaativat oikeaa työtä tekeviä veronmaksajia korvaamaan tukiaisilla vahingot ja takaamaan keinottelijiden edut.
Kyproksen pankkiirit = Suomen keput
Tolkutonta...
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Milloin Suomen suurmaanomistajat opettelevat tulemaan omillaan toimeen?
Milloin veronmaksajien pöydässä syöminen saadaan loppumaan?
Milloin maatalouden verukkeella pakkoluovutetut vastikkeettomat tukiaset palautetaan valtion kassaan? Kyproksen pankit saavat lainaa, mutta mtk-keput vastikkeetonta rahaa ilman takaisinmaksuvelvollisuutta ja jopa ilman korkoa.
Se olisi ruuan hinta vielä täällä paljon kalliimpaa, jos se olisi "markkinahinta", niin se vaan on tässä kylmässä ja kivisessä korpimaassa. Sad, but true. Se on myös tulonsiirto heikommin hankkiville, jos ette ole huomanneet.
Ruuan hinta on suomalaisessa kepu-karteillissa poikkeuksellisen korkea. Lisäksi "maatalouden" verukkeella maksettavat valtavat tukiaiset korottavat valtion menoja ja alentavat kansalaisten ostovoimaa merkittävästi.
MTK-Kepu ja suurmaanomistajat ovat uskomattoman kalliita ja vastenmielisiä vieraita veronmaksajan ja kuluttajaperheen ruokapöydässä. Nämä loiset eivät lähde edes käskemällä.
Osta ruokasi pienmaanomistajilta!
Ei suomalaiselta maanomistajalta voi yleensä ostaa mitään ruoaksi kelpaavaa. Suurin osa "tuottaa" tukiaisilla arvotonta, jalostusarvoltaan alhaista bulkkia, jos sitäkään.
Ei Suomen ruokahuolto ole tukaismaatalouden varassa, vaikka mtk-keput yrittävät sellaista uskotella.
Missä ja keiden toimesta demaripuolue on perustettu, ja keitä ovat puolueen perustamiasiakirjan allekijoittajat?
Ettei vain olis Stalinin nimi siellä?
Jutta Urpilainen vaalii O.W. Kuusisen perintöä, pelastetaan kaikki se venäläisille mikä pelastettavissa on, vaikka menis sitten viimeisetkin siemen perunat omasta laarista.
Kepulithan sanoi heti alkuunsa Kyprokselle "Niet".
Maalaisliitto liittoutui neuvostoliiton ja kotikommareiden kanssa, pelasi isänmaalliset ja rehelliset puolueet ulkopoliittiseen paitsioon. Näin mtk-ml pääsi perustamaan maataloustukiaisautomaatin, joka jauhaa vastikkeettta valtion rahaa suurmaanomistajille ja riistää oikeaa työtä tekevää veronmaksajaa ja kuluttajaa.
Kyproksen pankit saavat lainaa, joka pitää maksaa takaisin. Suurmaanomistajille lahjoitettua maataloustukiaisrahaa ei tarvitse milloinkaan maksaa takaisin. Lisäksi suurmaanomistajien ahneus on päättymätön.
Maataloutukia alettiin maksamaan demareiden aloitteesta!!
Otahan selvää historiasta, ennenkuin tulet valehtelemaan.
Demujen piti saada halvempaa ruokaa yhteiskunnan kustantamana.
Valhe, emävalhe, kepu-valhe ovat valehtelun asteet.
Mtk-kepu ajoi päätavoitteenaan tukiaisia jo sodan jälkeisen säännöstelyn aikana. 1950-luvulle tultaessa tukiaiset olivat jo räjähtämässä käsiin ja niitä vastustettiin laajasti. Valitettavasti maalaisliito oli liittoutunut neuvostoliiton ja hertta kuusisen johtamien kotikommareiden kanssa. Neuvostokortilla liittolaiset pelasivat isänmaalliset ja rehelliset puolueet ulos myös sisäpolitiikasta ja mtk-ml saattoi pesiytyyä valtion hallintoon ja perustaa maataloustukiais-ikiliikkujan, joka on yli puoli vuosisataa tuhonnut valtion varoja ja maata.
Maataloustukiaiset ovat aito neuvostojäänne Suomessa. Maalaisliitto-kepu on ikuinen neuvostoystävä joka loisii valtion ja oikeaa työtä tekevien veronmaksajien rahoilla. Kansa sanoo kepuja talikko-kommunisteiksi - eikä aiheetta.