Jokerit nousee.

Osaavaoululainen

Otteluvoitot 1-3 ei takaa vielä mitään Lukolle. Kaikki Kärppäfanit uskoo Jokereiden nousuun.

9

225

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Osaavampi Kemistä

      ...ja Joulupukkiin!

    • herätkää

      Ei ne mihinkää nouse. Surullisen koomista nähdä kaikki se narriuho joka kevät, kunnes matka katkeaa reippaasti ennen finaaleja. Sitten valitellaan huonoista pelaajista, vaikka budjetti on moninkertainen esim. Lukkoon nähden. Vielä ikävämpää on kommentit kuten "Jonkun pitäis pistää Azevedo sairaalakuntoon". Sairasta. Kun ei muuten pystytä voittamaan, niin vedetään vastustajan tähdet telakalle. Mitäköhän mieltä itse olisivat, kun joukkueen tähti (joita ei nyt tunnu olevan) ajeltaisiin tahallaan sairaalaan.

      Ja se Karlssonin perään huutelu. Kaikki tiesi että änäri tulee alkamaan eikä Karlsson ole jäämässä. Jos ei pystytä voittamaan ilman maailman parasta puolustajaa, voi mestaruushaaveet heittää kauas. Mitä eroa on Ottawalla ja Jokereilla? Ottawa voittaa vaikka Karlsson ja moni muu tärkeä pelaaja on loukkaantuneena.

    • a+b

      Pääasia, että narrit lähtee laulukuoroon! :DDD

    • terererer

      Jokereidein pelaajabudjetti 3000 000e
      Lukon pelaajabudjetti 260 000e

      Moninkertainen... are u fucking kidding me!

      • trollaaja33

        korjaus 2600 000e***


      • trollaa mutsiis
        trollaaja33 kirjoitti:

        korjaus 2600 000e***

        korjaus 2600.00€


    • Hesenmyyjä

      Jokerit voittaa tänään ja 2 seuraavaa ottelua.
      En voi olla väärässä.

      • Ikäväsanoanäin

        Aj Niemi pois kentältä, varsinki alivoimalla, niin on toivoa voittaa Raumalla, muuten ei. Mies on auttamatta liian hidas, aivan liian hidas, ei pysty muuhun kuin tekemään maskia Kilpeläiselle. Lukon molemat maalit tuli Niemen takia, olisi edes taklannu Azevedoa, mutta ei, valuu oman moken eteen toinen polvi jäässä maskiksi.


    • HEHEHEHEHEHEHEHEEEEE

      WE ARE ME RANTAPALLOILIJAT

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      93
      1470
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      94
      1127
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      864
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      303
      790
    5. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      52
      696
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      86
      696
    7. 45
      671
    8. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      651
    9. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      637
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      604
    Aihe