Mitä samaa on Jokereilla ja jääpuikolla
:Molemmat putoavat keväällä
Mitä eroa on Jokereilla ja Hissillä
:Hissi nousee Jokerit ei
Mitä eroa on Jokereilla ja Tauskilla
:Jokerit ei lyö ketään
Lukekaa narrit !!!!
22
262
Vastaukset
- vitun janarit 984
Ei lyö ketään? muuten vain runkosaran ykkönen selittäpäs tuo tampio.
- Hölmöt heinäkengät
Nii, ja löihän se SBA:kin Peltosta (takaapäin tietenkin)! Mut Ruudun Jakke ei lyö ketään (ku sen hanskat on neppareilla kiinni hihoissa).
- Narrihååkkanit ulos
Mitä toi merkkaa tällä hetkellä??? Ei niin yhtään mitään, kute ehkä oot itekin huomannu. Mitskuja ei jaeta runkosarjan perusteella, tampio.
- Frank Neal
Olen samaa mieltä. Se kamelikuski löi tajutonta Ville Peltosta päähän noin kymmenen kertaa syyskuussa... ja vielä väitetään ettei lyö ketään!
- pellet pihalle
pelle ruudut, sekopää valtoset, kriminaali amourit... divariin koko narriporukka. Onneksi Azevedo kyykytti ja komeasti.
- Jokeri3332
Miten Semir liittyy siihen, että lyökö Jokerit ketään :D. Voi vitun juntti ihan oikeesti, mee takas kyntää peltoo. Mitä tohon Ruutuun tulee, niin tajuutko sä vatipää, että kukaan tästä smliigasta ei voi Jarkkoo lähtee haastamaan tanssiin. Youtubessa on aika kovaa todistus materiaalia siitä, että Ruutu kyllä osaa tapella.
Syyt miksi Ruutu ei tappella ovat kovat pelikiellot '' ruutu lisä'', smliigasta on muutenki tullut niin vitun nössö liiga, että tappelusta tulee jo valmiiksi suuri kakku. Ps. Kauden alussahan Rudi hakkas Ryssä liivikin, joten älä tuu huutelee ku et mistää mitää tiiä. Minä Me Jokerit- Uga uga uh!
Mene sinä paviaani takaisin viidakkoon popsimaan banaaneja, rapsuttamaan persettä ja haistelemaan toisten narripaviaanien hanureita.
- Logiikkaako?
Ok, Ruutu ei siis voi tapella ettei saa pelikieltoa, mutta voi ajella jengiä kylmäksi, josta kuitenkin seuraa pelikieltoa...
"Ps. Toivottavasti Rudi ajaa sen Avokadon vittuu sielt."
Tajuatko sä vatipää, et siitä seurais sitten sitä pelikieltoa! Vai olisko kyseessä rudimainen "vahinko"?
MINÄ ME TALEBANIT !!! - Supertemenarri69
Uga uga uh! kirjoitti:
Mene sinä paviaani takaisin viidakkoon popsimaan banaaneja, rapsuttamaan persettä ja haistelemaan toisten narripaviaanien hanureita.
Vitun lukkolaiset saatana säkällä voititte me ei edes pelattu tosissaan tuomarit oli puolueellisia eikä se saatanan halpis-salmonella toiminut kunnolla ja kolikot loppu vielä hakataan teidät kunnolla HÄHÄHÄÄÄ siitäs saitte!
- Hukerr
Supertemenarri69 kirjoitti:
Vitun lukkolaiset saatana säkällä voititte me ei edes pelattu tosissaan tuomarit oli puolueellisia eikä se saatanan halpis-salmonella toiminut kunnolla ja kolikot loppu vielä hakataan teidät kunnolla HÄHÄHÄÄÄ siitäs saitte!
Täällä Jokeri fani vetelee hermoo!!! On niin nautittavaa kun Lukko meni eteenpäin laittoi Hartwalin pojat kumoon!!! Loistava tunne!!!
- Hukerr
Justin Azevedooooo!!!!! Jokeri kannattajat: Ennen sen teki monesti Kärpät MUTTA nyt sen teki Lukko!!!! Loistava sensaatio ja millä rosterilla!!! Pääasia on tapahtunut jälleen: ei mestaruutta Hartwalin pojille!!! :) :D
- jokeri334
Älkää viittikkö nillittää... Toi Avokado juttu oli puoliksi vitsillä tekaistu.. camoon tottakai rupee vituttaa ku Narrilauma ei saa yhtä portugalilaista kuriin.
- Temen n-broidi
Älä selitä pelle. Narrien taktiikka koko kauden on ollut hoitaa vastustajia telakalle. Se että Azevedoa ei telottu voi johtua vain kahdesta syystä - joko ei pystytty, tai sitten sillä on jo sopimus narreihin ensi kaudeksi.
- Jokerit divariin
Divarikausi 1987-88 oli urheilullisesti Jokeri-historian heikoin ja taas heti perään 2012-13, pikku kirsikka runkosarjan voitosta.
- Eddie Shore
Lukko - kiitos! Tämä oli kulttuuriteko ja jääkiekkoilun voitto. Osoititte että sairaalla väkivallalla ei mennä pitkälle tämän päivän liigassa.
- 5+1
http://www.elisa.net/uutiset/jääkiekko/helsinkiläisen-jääkiekon-mahalasku
- 11+19
Niimpäniin, kyllä selityksiä aina löytyy, nyt oli "vika" vastustajan molarissa ja yleisessä syyttäjässä...toi seuraava suora lainaus jokeripokerien sivuilta: "Kolmannessa erässä vieraat painoivat päälle kuin yleinen syyttäjä, mutta kun raumalaisten maalilla seisoi yksi Euroopan parhaista vahdeista ja tolpatkin osuivat tielle, niin vähän oli tehtävissä." Tuossa taannoin taisivat haukkua Lukon molaria "imuriksi", noo suotakoon se jokeripelleille, tunnetusti liigan surkein ja vihatuin kuoropoikalauma! Mutta kivaa kesälomaa vaan!
- tepsifani
Hyvä Lukko, kitos Kilpeläinen. Kevään paras kiekkoyllätys.
- lknöälokjnböoj
- tttty
vuoden 2013 turhake. jokereiden play off kausikortti.......
- lukkopitää
HHHHahahahahaahahahaaaahahahahahaaaahahahahahahahahaahhahahahahahahahahahahaaaaaaaahahahahahahahaa
jokeri pokeri POKS hjhahahaaahhaahhaahahahahahaaaaaahahaahahahahaahahahahahahaha - dfdf3ssdfsd
Onneksi hesan ifk on ollut varma mestari jo vuodesta 2011
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3066643Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai495796Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865282Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614063Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383328Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53313HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523237Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293008Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381015