Pysäköinti Mechelininkadulla

tai oikeastaan jalkakäytävällä.
Mistähän lienee tapa tullut että autot pitää pysäköidä jalkakäytävälle, kokonaan tai osittain, harvase aaamu ajellessani Mechelininkatua Ruoholahteen päin niin on noita jalkakäytävälle pysäköijiä puolenkymmentäkin, osa kokonaan ja osa puoliksi.
51464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ne on kaikenlaista tavaran toimittajaa, asiakkaita niissä liikkeissä.
On niistä haittaakin ohi menevälle liikenteelle, ei voi niin läheltä
ajaa että jäisi vaan senttejä rakoa siihen parkissa olevaan autoon.

Lappuliisa vaan sinne aina kun niitä näkyy, jos se on sun
reitillä usein toi paikka niin numero vaan valmiiksi luuriin :)

Äänestä
  • Mitähän tavarantoimitusta aamulla ennen viittä oikein on, ja joka arkiaamu.

    Äänestä

  • eikä sakkoja kirjoitti:

    Mitähän tavarantoimitusta aamulla ennen viittä oikein on, ja joka arkiaamu.

    Niin en tiedä noin aikasin mutta päivällä kun joskus ajelee tuolla niin
    silloin siellä on kaikenlaista ajoneuvoa henkilöautosta kuorma-autoon,
    en tiedä millä asioilla sitten ovat.

    Äänestä

Mechelininkadun jalkakäytävät ovat pysäköintiä varten, mitä poliisi edellä niin sitä muut perässä. Parhaimmillaan kaksi poliisiauto seisoo jalkakäytävällä kun ovat ABC:llä kahvilla ja Mechelininkatua ajavat ovat jo niin tottuneet noihin kahvilla istuviin poliiseihin että paahtavat päin punaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikä sakkoja kirjoitti:

tai oikeastaan jalkakäytävällä.
Mistähän lienee tapa tullut että autot pitää pysäköidä jalkakäytävälle, kokonaan tai osittain, harvase aaamu ajellessani Mechelininkatua Ruoholahteen päin niin on noita jalkakäytävälle pysäköijiä puolenkymmentäkin, osa kokonaan ja osa puoliksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu