Mä oon pelannu lätkää vaikka kuin kauan ja mä oon junnujukureitten paras pelaaja! vittu mua mikää mestis tai sm-liiga kiinnosta, mä haluun nhl:lää!! Florida Panthers on mun suosikkijoukkue :)
Mut yks kysymys mua mitetityttää on et mite mä pääsen sinne? Osaisko joku täällä suomi24ssä kertoo mulle sen.
Kuinka pääsen NHLään?
15
4449
Vastaukset
- futuremikke jatkoon!
uppiiii
- futuremiksuuu!!
UPPIIIII!! pelasin just änäriä ja mut varattin ekal kierroksel!
- trollo1
Jos tosiaan olet niin hyvä kuin väität, niin eiköhän sinusta ole jonkinlainen huhu päässyt kiertämään lätkämaailmassa. Olet varmaankin saanut paljon kosiskeluja suuremmilta jääkiekko seuroilta kuten vaikkapa Bluesilta ja Jokereilta. Myös jonkinlaiset kutsut Yhdysvaltojen junnuliigoihin ovat tuttuja??
Eivät skoutit tyhmiä ole, kyllä he lahjakkuudet onkivat vaikka Kenian mutalammista. Jatka kehittymistä, sillä kun saavutan drafti iän, sinut varataan mikäli taitotasosi on tarpeeksi vakuuttava.
Mahdollisuutesi päästä Floridan aurinkoon on 1/30.... - hokiguru
Jos oot jo joku 16 vuotias, nii kyllä jotku scoutit on huomannu jos oikeesti oot hyvä. Auttais toki jos pelaisit jossaki isommassa seurassa.
- futuremikke1
Oon 14 v. Jatkan pelaamista ja odottelen scoutien lähestymistä. Äiti sano että haluun mun olevan Suomessa nyt ainakin 18v mut mähän en sitä kuuntele. Heti kun scouti lähestyy niin mä lähden floridaan kiekkoilee.
Kysyin isoveljeltä noista sun sanomista mahiksista ja se sano et 1/30 on aika hyvä.
- Nojoo...
Pitää ottaa aineita, jotta pysyy niiden muiden nhl-kavereiden kyydissä.
Ei siellä kaurapuurolla pelata. - Eolle
Tuo jätkä oli mikko kokkonen kuka loi tän keskustelun
- Ihmeissään
Ja niin tuo uhoaja voittikin junioreiden maailmanmestaruuden kaudella 2017-2018.
En olisi uskonut. - Anonyymi
Ootko Mikko kokkonen
- Anonyymi
Onks tää jäbä muka Mikko Kokkonen voittivat just pronssia mm kisois
- Anonyymi
Joo oli joukkueessa, mutta ei kymmenen parhaan joukossa.
- Anonyymi
Tee hommii ja käy raxis nii pääset kaljalligaa.
- Anonyymi
Juuri näin tuohon voisi listaa känniiltoja 4kertaa viikossa niin varmasti pääsee.
- Anonyymi
Vastaus avausviestin kysymykseen: Et mitenkään! 😭 Melkein yhdeksän vuotta avauksen jälkeen! 😂 Vastaus on toki voinut jo valjeta avaajalle jo tässä ajassa! 😋😎
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643770
- 663562
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa973388SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p582789- 732616
- 562241
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.511448Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411155Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171132Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261128