Nyt loppuu pelleily

stadintykki

Tänään tulee oikein isänkädestä.Rauman moposta loppuu bensa ja kyyti on kylmää tästä eteenpäin.Stadin vinka käy lukon korville jatkossa.

7

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sadamassa
      • stadintykki

        No niin nyt on sitten massu pipi.Löysät housussa tai ei,takkiin tulee.Ihan sama meille.


    • UlkoKerho

      Olisihan se aivan stanan hienoa, jos Lukko pystyisi pöllyttämään hesalaiset hevon kuuseen koko sarjasta. Mutta eilinen ei hyvää lupaa, ja sairastuvalta näitä matseja ei voiteta. Materiaalin kapeus saattaa nyt olla merkitsevä ero.

    • Ab Lukko Oy

      Ja loppuihan se pelleily, ku Narripellet putos! Hesan vinka oli kuin pieru Saharassa!

    • siitäs sait

      ÄHÄKUTTI !!!

    • kepuser1

      Onko se hesan vinka vaa sellanen äidillinen korvan nipistys ???(vähä niinku tekis jonku maalin,ut hävii sit kuiteski),paljon paremmalleen :D

    • UlkoKerho

      Hyvin otsikoitu "keskustelu". Nyt se klovnipaitojen pelleily tosiaan loppui!! Hieno temppu Lukolta, hyvää jatkoa aina päätyyn asti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      67
      4479
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      104
      3737
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3361
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      21
      1906
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1893
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1159
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      89
      923
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      54
      878
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      122
      872
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      794
    Aihe