Matti Nykänen Harri Ollin valmentajaksi

Jepjep

Hah, hah haa! Nyt on vakka kantensa valinnut. Sotsin olympialaisista kannetaan mitaleita...... :D

6

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jepjep

      Ja tämä uutinen oli Iltalehden sivuilla, ei mikään tähän keksitty juttu.

    • ans kattoo

      Hjalliksen keksimä diili, toimii ilmeisesti rahoittajana.

    • Matin eduksi

      No matin meriitin ovat kiistattomat maailmanlajuudellisesti, mutta lahjakkuuttaan ei voi siirtää muihin.

      Joskus ...ei niinkään haha hah kuten ilmaiset. voi ollakin hyvä juttu.
      Samankaltainen voi ymmärtää toista paremmin ja tietää mitä naruja milloinkin kannattaa nkiä. Antaa tilaakin ja on varmasti sitä ns. hiljaista tietoa mitä voi siirtää uudelle polvelle.
      Joskus hyviä tuloksia vaan syntyy kun henkilökemiat toimivat yksiin.
      Antaa heidän tehdä kuten parhaaksi näkevät.
      Kuitenkin Ollilla ja Nykäsellä on paljonkin eroavuuksia, matin eduksi, on vaikea uskoa Ollin päätyvän aivan huippuhyppääjäksi ja maailmankuuluksi siinä lajissa, joskin lahjoja olisi ollut jos jo aikoinaan ne olisi oikein valjastettu, ehkä nyt myöhäistä.
      Ja jos ihmiset sairastavat eri sairauksia, esim. hypotettisesti, etä toisella olisi " vain" alkoholismisairaus( ei ryyppää joka viikko,kuukausikan, eli ei paha sairaus aste ja toisella olisi mielnterveysongelmia tai jopa milensairaus, niin silti voidaan onnistua hyvinkin,mutta tämän toisen vakavammin sairaan on vaikea sitoutua määrätietoiseen harjoitteluun sairautensa vuoksi..
      Uskotaan että matti olisi tuossa tapauksessa sitoutuneempi ja pitkäjännitteisempi kuin valmennettavansa.

    • jepjep..

      Juu, siinä se valmennussuhde oli. Loppui ennenkuin ehti alkaakaan. Niinkuin oletettavaa olikin.....

    • kynnyt kookkaan ryt

      Apu ja A-lehdet

      lauantai 7. heinäkuuta 2012
      ja fiksu sanoo EI
      Suomessa ilmestyy lukuisia viikkolehtiä. Niistä yksi Herttoniemen talousrikoskeitaaksi ristitty lehti saa nyt lähemmän tarkastelun. Syyt miksi 1933 auttamisen aatteella perustettu viikkolehti osoittautuukin uuden vuosituhannen talousrikoskeskittymäksi selviää täältä. Rahat on syöty ja juotu ja perustajien aate ja tarkoitus raiskattu partaa naureskellen uuden sukupolven tyhmyydessä.

      MIKÄ IHMEEN APU JA A-LEHDET?
      Olipa kerran työtön Suomi 1933. Silloin Lyytikäinen niminen perhe päätti pistää rahoiksi työttömyydellä ja perusti Apu- lehden. Alku oli tietysti asiallista ja toiminta vielä vilpitöntä, mutta tiedämmehän kaikki miten ahneus sokaisee. Se sokaisee vielä pahemmin kuin vauhtisokeus maantiellä.

      Kiinnostuitko? lue artikkeli kokonaisuudessaan täältä http://www.apu-a-lehdet.blogspot.fi/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      322
      1822
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1284
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1277
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1157
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      947
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      881
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      843
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      804
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      780
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      736
    Aihe