Sukkahousuvinkkejä

RaijaH1

Ja ihan käteviä.
Meillä katon sadevedet ohjataan lammikoihin. No, koko koivunsiemenkertymä olikin sitten niissä.

Pistin vanhan polvisukan rännien päihin. Nyt sateen jälkeen käyn vain tyhjentämässä pussiin kertyneet siemenet kompostiin ja samat sukat takaisin paikoilleen. Sukkahousuista leikattu "sukka" ajaa saman asian.

Myös koskipumppumme imuputki nauttii sukkahousuista: se on ämpärissä, johon on pohjaan tehty reikä. Koko komeus on verhoiltu sukkahousuilla. Puhdistusväli moninkertaistui ;=))

2

764

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cleaner

      vanhat sukkahousut ovat myös mitä parhaimmat pölyjen pyyhkimiseen sisätiloissa mm. tv ruudut, tietokoneen näytöt, lasipinnat ja mopin päällä lattiapinnat ja eiku sitte vaan roskiin.Kannattaa ehdottamasti kokeilla.

      • pariton

        mie käytän pölyjen pyyhkimiseen parittomia sukkia, kun mun pesukone aina syö sen toisen puolen!!! aika kätevää ja välillä sitten pesen niitä parittomia... auton ilmanputsari on rikki (vai mikä se nyt onkaan, se mihin roskat jää kiinni) voiskohan siihenkin taiteilla sukkahousuista "siivilän"...?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1063
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      21
      1020
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      811
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      725
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe