Sukkahousuvinkkejä

RaijaH1

Ja ihan käteviä.
Meillä katon sadevedet ohjataan lammikoihin. No, koko koivunsiemenkertymä olikin sitten niissä.

Pistin vanhan polvisukan rännien päihin. Nyt sateen jälkeen käyn vain tyhjentämässä pussiin kertyneet siemenet kompostiin ja samat sukat takaisin paikoilleen. Sukkahousuista leikattu "sukka" ajaa saman asian.

Myös koskipumppumme imuputki nauttii sukkahousuista: se on ämpärissä, johon on pohjaan tehty reikä. Koko komeus on verhoiltu sukkahousuilla. Puhdistusväli moninkertaistui ;=))

2

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cleaner

      vanhat sukkahousut ovat myös mitä parhaimmat pölyjen pyyhkimiseen sisätiloissa mm. tv ruudut, tietokoneen näytöt, lasipinnat ja mopin päällä lattiapinnat ja eiku sitte vaan roskiin.Kannattaa ehdottamasti kokeilla.

      • pariton

        mie käytän pölyjen pyyhkimiseen parittomia sukkia, kun mun pesukone aina syö sen toisen puolen!!! aika kätevää ja välillä sitten pesen niitä parittomia... auton ilmanputsari on rikki (vai mikä se nyt onkaan, se mihin roskat jää kiinni) voiskohan siihenkin taiteilla sukkahousuista "siivilän"...?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      129
      7656
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      93
      7244
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      28
      7159
    4. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      71
      6316
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      6
      6300
    6. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      110
      5675
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5458
    8. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      68
      5300
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      47
      5180
    10. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      30
      4943
    Aihe