Pohjois-karjalan prikaati (gonabiitsi)

m00nchild_

Hei, suoritin itse varusmiespalveluksen pohjois-karjalan prikaatissa 2/00, eli toinen saapumiserä ja vuonna 2000. Olisi kiva kuulla, jos täällä foorumilla olisi muita siihen aikaan "gonabiitsillä" olleita? Muistaako kukaan kouluttajaa nimeltä Reijo Myller? Ainakin, kun itse olin "gonalla", niin silloin oli Reijo Myller ja miehestä liikkui hurjaakin hurjempia huhuja :). Vieläköhän Myller on kontiorannassa?

3

1784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • larelklk

      Morjens, vaikka en samaan aikaa palvellutkaan gonabeachilla (yli 10 vuotta myöhemmin) ajattelin kuitenki vastata :) Reijo Myller ei ole enää ainakaan kontiorannan varuskunnan listoilla. Ei ainakaan kertaakaan kulkenut portin ohitse.

    • m00nchild_

      Kiitti vastauksesta :). Mitähän myllerille nykyään kuuluu, koetin googlettaa, mutta ei kyllä "tutunnäköistä" mylleriä löytynyt =).

    • Anonyymi

      Tito ja myller

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      59
      5718
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      206
      4687
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      4152
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      63
      3671
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3631
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      82
      3348
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      11
      3341
    8. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      60
      3187
    9. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      33
      2860
    10. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      34
      2531
    Aihe