Auttakaa, pääseekö makuuvaunuun?

pummilla

hei, olen ostamassa lippua netistä ja siellä myydään vaan istumapaikkoja? Porukoilla on jo makuuvaunuliput ja siellä olisi tilaa. Pääseekö siis koko junan läpi käveleen ja siten nukkumaan hyttiin?

4

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Junajunajunajunajuna

      Koko junan läpi pääsee kävellen, mutta kehotan ostamaan lipun jo ihan rehellisyyden nimissä. Lisäksi jos jäät kiinni liputta matkustamisesta, seuraa 80€ tarkastusmaksu.

      Verkkokaupasta saa ostettua makuupaikkalipun, kun laittaa sieltä paikkatoiveesta (yöjunassa) makuupaikka.

      Ja jossei toimi, käy lähimmällä asemalla lipunmyynnissä.

    • jepjepj

      ni mut jos ostaa istumapaikan ja sitten yöllä menee nukkumaan makuuvaunuun, eihän sitä kukaan huomaa!?!? En onnistunut valkkaamaan makuupaikkaa nettikaupasta, yritetään taas.

      • hehgkf

        Älä jää kiinni. Nimittäin minä ainakin poistaisin sun lisäksi junasta myös vanhemmat.

        T: konnari


    • Junajunajunajunajuna

      No öää, en kyllä osaa tuosta sanoa. :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe