Sanokaa niille Saunalahden myyjille...

kerran jo huijattu

...sellainen asia etteivät tyrkyttäisi niitä mobiililaajakaista- ja kännykkäyhteyspalveluja sellaisille ihmisille, jotka asuvat sellaisilla alueilla haja-asutusalueella, joissa Saunalahti ei kertaikaikkisesti toimi edes hitaasti. Ottaa tyypit siellä johtotasolla kerrankin selville 3G-verkkonne ihan oikea toimivuus ja unohtakaa se jatkuva yhteydenotto näihin ihmisiin jotka eivät muuta kuin vihastu teidän toimimattomiin yhteyksiinne. Älkää kiusatka ihmisiä katteettomilla lupauksillanne. Minä olen kerran erehtynyt kokeilemaan kännykkäyhteyttä Saunalahdella ja sitä puhelujen jatkuvaa katkeiluja en halua enää. Tiedän kyllä myyjiä paremmin mitkä liittymät alueellani toimii.

2

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pakkodata sucks

      Ikävä kylä 1.4. alkaen kaikkiin Elisan, Kolumbuksen ja Saunalahden puheliittymiin kuuluu osana PAKKODATA 256 kbps ja se nostaa hintaa 1,99 eurolla. Se on siis todellakin pakkodata eikä se ole vapaaehtoinen! Eli suomeksi sanottuna: persiistä on Elisa-konsernin touhut. Saunalahti on osa Elisa-konsernia.

      • Iloinen muu yhteys.

        Juu. Saunalahti (Paskalahti) menetti 5 liittymää heti kättelyssä, kun tuli ilmoitus tuosta pakko-datasta. Meinaan meiän lähisuku minä mukaan lukien vaihdoimme operaattoria.

        Maksamme siitä, mitä käytämme, emme operaattoreille hupi maksuja.

        Eikä tässä kaikki. 4 - 5 muuta liittymää, kun sopimukset päättyy lähiviikkoina vaihtaa toiselle operaattorille. Eli Saunalahti menetti 10 liittymää. Onneksi olkoon Elisan idiootit eli "suunnittelijat"

        Elisa-Saunapaskalahdet lirivät kintuilleen, pahasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      80
      2877
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      91
      1676
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      77
      1491
    4. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1408
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      131
      1363
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      146
      1256
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      158
      1220
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      93
      1138
    9. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      77
      1118
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      74
      1117
    Aihe