eletään hyvää ja antoisaa elämää, mikä on elämän tarkoitus, kysyn taas ihan typeriä,,
antoisa elämä
miten,
8107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
naisena mun elämänfilosofiani on Zen ja se jumalallinen oikeus olla onnellinen.
kertoa tarkemmin,,
kun keskittyneesti, tyynesti, tasapainoisena ihmisenä otan vastaan kaiken, mitä päivittäinen elämä tuo tullessaan, tulee jokaisesta päivästä sopiva päivä rakastua elämään kaikkineensa, löydän näin elämästä kaiken aikaa hämmästyksen aiheita, oivalluksia, lempeyttä, ystävyyttä ja leikkisyyttä. Ilman jumaluutta ei voi olla kokonainen. Elämä on tämä hetki. Eilinen on historiaa, sitä ei voi elää uudestaan vaan tämä hetki on tärkein.
jäi ajatus pois...eilinen vaikuttaa tähän päivään. Se, että katsot eteenpäin, huomaat, että palaat eiliseen, mutta voi elää vain nyt.
Kaunniita unnii.
kitos sinulle, kun vastasit, tuo on varmaan totuus, mitä itsekkin yritän nuodattaa, mutta kun ei ihan tasapainoinen luonne, liian räväkkä, niin ei mene ihan noin, hyvää pääsiäistä sinulle.
temperamenttinenhan minäkin olen, mieli, sielu on vain tasapainoinen. Pääsiäiset!
Varmaan löytää rakkaus, joka opettaa :) Pitää hauskaa siinä sivussa, nauttia elämästä ja näin. Uskoa johonkin parempaan, ja suurempaan. Suurien kysymysten äärellä :) Miten sä ite koet sen?
kun on ollu ruhjeilla, niin kehon kuin sydämenkin kautta, voi elämästä ottaa irti sen mikä tuntuu hyvälle, ja jättää ulkopuolelle sen mikä ei tunnu sopivan omaan elämään ja sen kuvioihin. Siitä muotoutuu se antoisa elämä, se omannäköinen ja kiva elää.