Jäi kiinnikoplauksesta.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013032916780974_uu.shtml
Jymyuutinen! Mauri Pekkariselle ehkä lähtö puolueesta
8
122
Vastaukset
- Ime siitä natsi
Perussuomalainen kunnanvaltuutettu sai varoituksen natsikellosta
Risto Helin ei ollut lahjoitushetkellä puolueen jäsen, perussuomalaisten paikallisyhdistys alleviivaa.
Vaasan perussuomalaiset on keskustellut puolueen kaupunginvaltuutetun Risto Helin kanssa Hitler-kellon lahjoitukseen liittyvistä asioista.
Helin lahjoitti Adolf Hitlerin -kuvalla varustetun kellon Vaasassa toimivalle uusnatsien kerholle kaksi vuotta sitten.
Vaasan perussuomalaiset haluaa muistuttaa, että Helin ei vielä lahjoitushetkellä ollut kaupunginvaltuutettu tai puolueen jäsen. Paikallisyhdistyksen mukaan Helin myös lahjoitti Hitler-kellon "Kerho-nimiselle vaasalaiskerholle".
Vaasan perussuomalaiset antoi Helinille varoituksen asiasta. Helin on ilmoittanut tyytyvänsä varoitukseen.- Vanhasen hall. tuhot
Vaasan perussuomalaiset antavat varoituksen kaksi vuotta tapahtuman jälkeen? Ei ole niilläkään kamarit ihan lämpiminä.
Kellon antaminen ei ole tapauksena millään lailla merkittävä ja vielä vähemmän se on uutisoinnin arvoinen asia, mutta siitäkin tehtiin näkyvä uutinen.
Paljon kiinnostavampaa olisi tietää mitä Vanhasen hallituksen irtisanomille tuhansille ihmisille kuuluu ja miten heillä työttöminä menee. Mistä saavat rahat perheen elättämiseen ja vaatteisiin, ym. Pitääkö pummata sossusta rahaa, kun Vanhasen hallitus tuhosi työpaikat. Se on ISON uutisoinnin arvoinen asia, Aatun näköiskello ei sitä ole. Kelloja saa kaupasta, mutta Vanhasen hallituksen veroiseen tyhmyyteen ei törmää kuin kerran elämänsä aikana.
- Hiohihiihihihihi
Joo on niitä sidonnaisuujsia;D J avarmasti on myös hyötynyt;d
"- Firmalla ei ole ollut mitään liiketoimintaa vuodesta 2009. Alussa tein tuulivoimaan liittyviä selvityksiä. Hallitukseen oli pakko joku keksiä, laitoin silloisen tyttöystäväni. "
Siis Pöytölaatikkofirma olisi hyyötynyt jotrakin:D Miten se on mahdollista?
Jooo...Iltis on aina Iltis. Valehtelee kuin .... - jo vain...
Ja vihreät ovat taastusti nyt hiljaa, sillä Pekkarinen on heille kuningas, kun tuulivoimaa ajoi kansalle, vaikka se kalliiksi tulikin.
Täytyy vielä muistella, kuinka Pekkarinen sanoi, että energisn hinta pitää hinnoitella tuulivoiman mukaan.
Pekkarinen saa nyt mennä, sillä muuten ei kunnian kukko laula kepulle.
Aivan selvää kähmintää omille perhenjäsenille yhteiskunan kustannuksella.
Nyt jos Pekkarinen on rehellinen itselleen, ja koko kansalle, niin välittömästi ottaa hatkat eduskunnasta.
Hautalan kanssa yhtäjalkaa ulos, ja mukaan voivat ottaa muutkin kähmyrit kuten Kataisen, ja valehtelevan taulukauppias Urpilaisen.
Sasi voi myöskin mennä noiden vanavedessä, tai paremminkin imussa.
Sasi on yksi kusipäisin ja tyhmin edustaja koko eduskunnassa, voittaa melkein lobbari Stubbinkin tuossa lajissa.
Pekkarinen tehköön kerrankin miehenmittaisen työn, eli kävelköön itse ulos.
Turhia selityksiä, haisee niin pahasti läpi.
On taatusti ollut neuvomassa, mitä kannattaa tulevaisuudessa tehdä, ja jakanut sisäpiirin tietoa, kuin Urpilainen yhteiskuntamme rahoja.
Eikö nuo ketkut ymmärrä, ettei tuollainen toiminta näytä julkisuudessa yhtään hyvältä.- näinpä näin
Siirtyköön Pekkarinen vihreisiin, sillä siellä tuollaiselle toiminnalle riittää ymmärtäjiä, ja anteeksi antajia.
Pikku-Maukka kärähti koplauksesta. Tämä ei yllätä, sillä iso kupru oli vain ajan kysymys.
Pekkarisen taulukaupat Suomi-Soffan kanssa ovat korruptiota pahimmillaan ja samoin Pekkarisen toimet Rovaniemen kelkkatehtaan yhteydessä eivät kestä päivänvaloa.
Näin päättyi Jyväskylän peruukkia käyttävän piilokorkomiehen sekoilut suomalaisessa politiikassa.- Hiohihiihihihih
Mikä se "koplaus" on?
Iltis selittää ja selittää..ja sitten "Yritys ei ole toiminut vuoden 2009 jälkeen:D
Laki tuulivoimasta tuli valmisteltu 2011...siis KOLME vuotta sen jälkeen kun kyseinen yritys on lopettanut toimintansa:D
Taitaa sinulla olla lukihäiriö kun et pysty erottelemaan tuota Iltiksen tahallista Harhautusta tosiasioista.
- Tupee heiluu
Kepu koplaa aina ja erityisesti Pätkä-Maurin tapauksessa se ei ole edes uutinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685204Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2614299Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1003937Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1752312Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.331633Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651361Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6999Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii37943- 94899
entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137867