Kylmä fakta

Kattellaa,..

Ei lukolla riitä energia eikä tuurikaan voi mennä loppuun asti. Jos vehanen seisoo päällään joka pelissä ja yllättäen metsola floppais. Ainoo vaihtoehto että tästä sarjasta tulee tasanen. Jos rauman bojat sais huudettua metsolan pasmat sekasin kuten edelliset moketkin. Parhaansa ne tekee varmasti. Kokematon tyyppi toi on näissä peleissä. Vehanen on jotain joskus voittanu.

2

168

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Usko vaan

      Tästä tulee the kausi, joka huipentuu the finaaliin Lukko-Ässät =)

    • se siitä

      Siihen loppui Lukon tuuri, aika pitkälle sillä mentiin. Ajattelin ettei Lukko saa Tapparalle yhtään maalia mutta 3 meni tuurilla ja kaks vahingossa. Eiks Duffa nähny lainkaan ettei Tikkanen pysy näissä geimeissä vauhdissa tais viimeisessä pelissäkin olla 4 takaiskun maalin aikana kentällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      210
      974
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      834
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      731
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      191
      703
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      64
      623
    6. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      556
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      44
      518
    8. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      493
    9. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      483
    10. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      36
      479
    Aihe