Ei lukolla riitä energia eikä tuurikaan voi mennä loppuun asti. Jos vehanen seisoo päällään joka pelissä ja yllättäen metsola floppais. Ainoo vaihtoehto että tästä sarjasta tulee tasanen. Jos rauman bojat sais huudettua metsolan pasmat sekasin kuten edelliset moketkin. Parhaansa ne tekee varmasti. Kokematon tyyppi toi on näissä peleissä. Vehanen on jotain joskus voittanu.
Kylmä fakta
Kattellaa,..
2
116
Vastaukset
- Usko vaan
Tästä tulee the kausi, joka huipentuu the finaaliin Lukko-Ässät =)
- se siitä
Siihen loppui Lukon tuuri, aika pitkälle sillä mentiin. Ajattelin ettei Lukko saa Tapparalle yhtään maalia mutta 3 meni tuurilla ja kaks vahingossa. Eiks Duffa nähny lainkaan ettei Tikkanen pysy näissä geimeissä vauhdissa tais viimeisessä pelissäkin olla 4 takaiskun maalin aikana kentällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859