Minä + Sinä + Naisesi

sototallylost

Hyvä on, olen sinulle vain ''sellainen'' piristys aina silloin tällöin.

Et ole suoranaisesti kertonut, että sinulla on toinen, mutta mikäli tosiaan pidät minua niin tyhmänä, että luulet minun uskovan siihen, että asut naispuolisen kämppiksen ja tämän miehen kanssa, niin siitä vain. Tai kuinka se on ''ok'' että käyt ostoksilla ja baareissa kummasti vain tämän naiskämppiksen kanssa.

Pieni kaupunki, helposti törmäilee.

Hirveää ajatella että petät naistasi, voihan teillä toki olla avoin suhde, mutta epäilen. Minua se ei niinkään haittaa, ajattelen sinun kuitenkin miehenä tekevän ratkaisusi. Olen kuitenkin niin lumoutunut sinuun, ettei nainen haittaa, toivon vain hänen poistuvan kuvioista..

Mutta kyllä, olen mustasukkainen. Tilanne pitäisi olla varmasti toisin päin, mutten usko sen raukan tietävän puuhailuistamme. Välillä huono omatunto kolkuttaa minuakin, mutten mahda sille mitään, että sinä olet se, jonka haluan, jota haluan.

Minua itkettää, ärsyttää, inhottaa tilanteeni.. En pääse tästä mihinkään. En voi päästää sinusta irti. Nämä harvat näkemisemme tekevät minut hulluksi.

En tiedä mitä tehdä enää, olen eksyksissä..

2

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aviovuode saastuttamaton

      Ainoa OIKEA ratkaisu on: etsi itsellesi vapaa mies! Lopeta vääryys! Lopeta TOISEN puolison kanssa huoraamisestanne tietämättömän pettäminen. Älytön nauta on varatun miehen kasssien tyhjentäjä!!! Näethän, että MIES TAHTOO JATKAA OMAN PUOLISONSA KANSSA!!! Sä oot VAIN hyväksikäytetty hölmö! Pelkkä seksiobjekti! Jos saisitkin tuon pettäjämiehen, ei hän olisi SINULLEKAAN uskollinen, kun vähän aikaa olisitte yhdessä! Sitä saisit, mitä ansaitsisit!!! Raukka roikut jo parisuhteen muodostaneen miehen "jalkavaimona", josta mies ei halua muuta kuin salaseksiä. Mies, joka ei oikeasti ansaitsisi uskollista vaimoa, vaan samanlaisen pettäjän kjin itsekin on!!! Tee kaikille palvelus ja kylmästi päätä VÄÄRÄ suhde varattuun mieheen.
      Petos on RIKOS! Aviorikos on RIKOS!
      Siitäkin huolimatta, vaikka käräjillä ei rangaistakaan.
      Olitkos muuten luterilainen? Ripitetty ja rokotettu?
      Silloin sinullekin kuuluu käsky: Älä tee huorin!*

    • itsenäinen n

      Olet huorakakkonen.Lopeta ja aajttele muitakin kuin itseäsi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      6992
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6313
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2502
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      59
      2183
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1509
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1502
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe