Hyvä on, olen sinulle vain ''sellainen'' piristys aina silloin tällöin.
Et ole suoranaisesti kertonut, että sinulla on toinen, mutta mikäli tosiaan pidät minua niin tyhmänä, että luulet minun uskovan siihen, että asut naispuolisen kämppiksen ja tämän miehen kanssa, niin siitä vain. Tai kuinka se on ''ok'' että käyt ostoksilla ja baareissa kummasti vain tämän naiskämppiksen kanssa.
Pieni kaupunki, helposti törmäilee.
Hirveää ajatella että petät naistasi, voihan teillä toki olla avoin suhde, mutta epäilen. Minua se ei niinkään haittaa, ajattelen sinun kuitenkin miehenä tekevän ratkaisusi. Olen kuitenkin niin lumoutunut sinuun, ettei nainen haittaa, toivon vain hänen poistuvan kuvioista..
Mutta kyllä, olen mustasukkainen. Tilanne pitäisi olla varmasti toisin päin, mutten usko sen raukan tietävän puuhailuistamme. Välillä huono omatunto kolkuttaa minuakin, mutten mahda sille mitään, että sinä olet se, jonka haluan, jota haluan.
Minua itkettää, ärsyttää, inhottaa tilanteeni.. En pääse tästä mihinkään. En voi päästää sinusta irti. Nämä harvat näkemisemme tekevät minut hulluksi.
En tiedä mitä tehdä enää, olen eksyksissä..
Minä + Sinä + Naisesi
2
291
Vastaukset
- aviovuode saastuttamaton
Ainoa OIKEA ratkaisu on: etsi itsellesi vapaa mies! Lopeta vääryys! Lopeta TOISEN puolison kanssa huoraamisestanne tietämättömän pettäminen. Älytön nauta on varatun miehen kasssien tyhjentäjä!!! Näethän, että MIES TAHTOO JATKAA OMAN PUOLISONSA KANSSA!!! Sä oot VAIN hyväksikäytetty hölmö! Pelkkä seksiobjekti! Jos saisitkin tuon pettäjämiehen, ei hän olisi SINULLEKAAN uskollinen, kun vähän aikaa olisitte yhdessä! Sitä saisit, mitä ansaitsisit!!! Raukka roikut jo parisuhteen muodostaneen miehen "jalkavaimona", josta mies ei halua muuta kuin salaseksiä. Mies, joka ei oikeasti ansaitsisi uskollista vaimoa, vaan samanlaisen pettäjän kjin itsekin on!!! Tee kaikille palvelus ja kylmästi päätä VÄÄRÄ suhde varattuun mieheen.
Petos on RIKOS! Aviorikos on RIKOS!
Siitäkin huolimatta, vaikka käräjillä ei rangaistakaan.
Olitkos muuten luterilainen? Ripitetty ja rokotettu?
Silloin sinullekin kuuluu käsky: Älä tee huorin!* - itsenäinen n
Olet huorakakkonen.Lopeta ja aajttele muitakin kuin itseäsi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252628Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1162506Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup262184Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581963Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua301753Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3221306- 601063
- 2591039
- 54992
- 146933